Zaskórniki zamknięte dieta – czy to jedyna recepta?
Zaskórniki każdy w danym momencie swojego życia miał, albo i dalej ma, mimo że nie jest w wieku dojrzewania. Co się jednak takiego dzieje jeśli stosujemy dobrej jakości kremy, staramy się spać wystarczającą ilość godzin, a irytujące zaskórniki dalej są i nie chcą schodzić? Odpowiedź na to pytanie leży w diecie. Trądzik pospolity, to choroba, która dotyczy w 85% chłopców, a 80% dziewczyn. Ta przewlekła choroba dotyka aparatu włosowo-łojowego i objawia się krostkami, zaskórnikami, grudkami itp. Problem w dużej mierze leży jednak w sposobie odżywiania się, który u większości ludzi pozostawia wiele do życzenia. Żadna skrajność nie jest jednak dobra i nie chodzi o to, aby całkowicie rezygnować z przyjmowania tłuszczów, czy niejedzenia niczego słodkiego, a o wprowadzenie pewnych zasad. One sprawią, że będziemy mogli z czasem cieszyć się piękną, zadbaną cerą, bez potrzeby nadmiernego korzystania z zabiegów dermatologicznych. Dowiedz się, jak powinno się postępować i poczytaj więcej o: zaskórniki zamknięte dieta.
Jak to się dzieje, że on się pojawia?!
Możesz być zaskoczony tym, że starasz odżywiać się dobrze, spać w miarę w porządku, a i tak trądzik wyskoczy. Najpierw dowiedz się zatem, że bakterie, które znajdują się na naszej skórze są i będą. Nie jest możliwe, aby nasza twarz zawsze była nieskazitelnie czysta, a i zdarza się, że często pocieramy twarz ręką, która nie była myta, załóżmy, od godziny. Na niej już mogły wylądować bakterie, które rozprowadzamy po cerze. W czopie łojowym łatwo dochodzi do namnażania się bakterii, przez co powstaje stan zapalny. Niezależnie od tego, czy mamy skórę owłosioną, czy też nie, posiadamy gruczoły łojowe, których nadmierne wydzielanie przy jednoczesnym rogowaceniu naskórka może prowadzić do zamknięcia ujścia kanału. Wówczas pojawiają się niechciane krostki, które często są też bolesne. To akurat wynika stąd, że powstaje stan zapalny, a jeśli znajduje się w nich ropa, to jest to już trądzik ropowiczy.
Kto jest jeszcze winowajcą?
Nie jest jednak tak, że sama dieta wpływa na pojawienie się trądziku. Odpowiedzialne za to są również zaburzenia hormonalne, zwłaszcza jeśli ktoś posiada chorą tarczycę. Kiedy doświadczamy stresu i to nadmiernego, to wówczas łatwiej o kolejne wykwity. Niektóre czynniki wpływają na powstawanie trądziku i są to te chemiczne, jak chlor, czy oleje. Leki również mogą dodać trochę od siebie, a są nimi np. androgeny, jod, czy kortykosteroidy. Winowajcą może być również zła pielęgnacja i uwaga, kosmetyki. Mało osób jeszcze wie, że jest coś takiego, jak trądzik kosmetyczny, który powstaje wskutek nakładania np. podkładu. Mogą one posiadać niekorzystny skład, który zatyka ujścia łojowe i potowe, a wówczas o kolejne pryszcze nie jest trudno.