Zasady pielęgnacji skóry reaktywnej

Objawy reaktywnej skóry

Skóra reaktywna wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Zastanawiasz się, czy posiadasz ten rodzaj skóry? Zapoznaj się z listą objawów, aby mieć pewność:

  • uciążliwe i nadmierne napięcie skóry,
  • swędzenie skóry,
  • rumień oraz uczucie pieczenia,
  • nadwrażliwość na zmianę temperatury,
  • uderzenia gorąca,
  • łuszczenie.

Jeśli borykasz się z takimi problemami, prawdopodobnie Twoja skóra to skóra reaktywna. Przyczyną mogą być czynniki środowiskowe, reakcje kontaktowe lub czynniki naczyniowe. Aby pielęgnacja skóry reaktywnej była skuteczna, warto wybrać się do dermatologa. W kolejnym akapicie znajdziesz kilka praktycznych porad na temat pielęgnacji.

Kilka ważnych zasad pielęgnacji skóry reaktywnej

Jeśli posiadasz skórę reaktywną, pamiętaj o kilku ważnych zasadach pielęgnacji:

  1. Stosuj wodę termalną – w wielu przypadkach przynosi ulgę.
  2. Bezzapachowe pianki oraz toniki – warto posiadać je w swojej kosmetyczce, jeśli skóra jest reaktywna. Koją i odpowiednio pielęgnują.
  3. Zrezygnuj z peelingów mechanicznych oraz mydła.
  4. Nawilżenie i natłuszczenie – to bardzo ważne kwestie w pielęgnacji skóry reaktywnej. Wybieraj kosmetyki dobrej jakości, które natłuszczą i nawilżą Twoją skórę.
  5. Naturalne pH – warto pamiętać o jego przywracaniu. Możesz to zrobić poprzez regularne tonizowanie skóry reaktywnej.
  6. Ochrona przed słońcem – przed wyjściem na dwór w słoneczny dzień, użyj kremu z odpowiednim filtrem. Warto także polubić czapki, kapelusze oraz chusty, które chronią skórę przed działaniem promieni słonecznych.

Wybór kosmetyków musi być poprzedzony przeczytaniem składu produktu. Kosmetyki, które posiadają SLS oraz SLES nie sprawdzą się w pielęgnacji skóry reaktywnej, a wręcz pogorszą jej stan. Pamiętaj o tym, aby unikać tego rodzaju produktów.

Podsumowanie

Skóra reaktywna może przysporzyć wiele sytuacji dyskomfortowych. Warto zadbać o odpowiednią pielęgnację. Woda termalna, bezzapachowe pianki i toniki, kosmetyki nawilżające i natłuszczające oraz te przywracające naturalne pH, powinny być stosowane regularnie. Warto także pamiętać o ochronie skóry przed działaniem promieni słonecznych. Jeśli nie radzisz sobie z pielęgnacją skóry reaktywnej, umów się na wizytę do dermatologa. Specjalista po rozmowie i badaniu postawi diagnozę i dobierze odpowiednie środki pielęgnacyjne, które sprawią, że Twoja skóra będzie w dobrym stanie. Dermatolog udzieli również praktycznych porad, dzięki którym życie ze skórą reaktywną będzie nieco łatwiejsze

 

Dodaj komentarz