Zadbaj o skórę twarzy latem

Skóra twarzy a promienie słoneczne

Uwielbiasz wylegiwać się na plaży i łapać promienie słoneczne? Opalenizna może się podobać, ale warto jednak unikać słońca. Warto pamiętać o tym, że zbyt intensywne wystawianie skóry na działanie słońca nie wpływa korzystnie na jej stan oraz wygląd. Chcesz cieszyć się jędrną i młodo wyglądającą skórą twarzy jak najdłużej? Zrezygnuj z kąpieli słonecznych i pozwól skórze odpocząć w lenie dni.

Skóra twarzy latem

Podkład do opalonej twarzy warto stosować, jeśli Twoja skóra szybko się opala i potrzebujesz makijażu na ważne wyjście. W letnie dni warto jednak ograniczyć makijaż i zrezygnować z produktu, jakim jest podkład do opalonej twarzy. Upalne dni sprzyjają odpoczynkowi, mowa tutaj o skórze twarzy. W ciepłe dni warto zrezygnować z pełnego makijażu i dać skórze chwilę odpoczynku. Nawilżanie jest w tym czasie bardzo ważne. Warto więc przed wyjściem na dwór zaaplikować na skórę nawilżający krem, który posiada odpowiedni filtr. Jeśli źle czujesz się bez chociaż odrobiny makijażu, podkreśl rzęsy tuszem. Warto podarować skórze kilka tygodni odpoczynku, aby zauważyć pozytywne efekty. Lato to przecież czas upałów, a jeśli upały to również pot. Jeśli nie chcesz narazić się na zatkane pory oraz potówki, warto zrezygnować z makijażu w ciepłe i upalne dni.
Czasami jednak nawet w letnie miesiące makijaż jest potrzebny. Mowa tutaj o ważnych okazjach. Wówczas warto zastosować podkład, który zadba o opaloną twarz. Takie kosmetyki można znaleźć zarówno w drogeriach stacjonarnych jak i tych internetowych. Pamiętaj, aby wybrać odpowiedni odcień, zbliżony do koloru opalonej skóry.
W letnie dni warto pamiętać o oczyszczaniu oraz nawilżaniu. Wieczorem użyj więc kosmetyków, które pozbędą się zanieczyszczeń i pozostałości potu z twarzy. Przed snem warto zaaplikować na skórę nawilżający krem lub odżywcze serum.

Podsumowanie

Lato to czas upałów, które są dobrą okazją do chwili oddechu dla skóry zmęczonej codziennym makijażem. W upalne dni najlepszym makijażem jest krem ochronny i tusz do rzęs. To w zupełności wystarczy, aby czuć się dobrze i dać skórze chwilę odpoczynku. Czeka Cię ważne wyjście? Wówczas warto wybrać podkład, który zadba o opaloną twarz. Pamiętaj o wybraniu odcieniu, który będzie zbliżony do koloru Twojej opalonej twarzy. Dzięki temu unikniesz sztucznego efektu, a podkreślisz atuty swojej urody. Wieczorem zadbaj o dobre oczyszczanie oraz nawilżenie skóry.

 

Dodaj komentarz