Włosy zniszczone po rozjaśnianiu? Poznaj rozwiązanie problemu

Mała zmiana? Czas na włosy

Każdy potrzebuje czasami większej lub mniejszej zmiany w wyglądzie. W przypadku kobiet wybór często pada na włosy. Rozjaśnianie to popularny zabieg fryzjerski, który świadczy każdy salon. Chcesz rozjaśnić włosy? Najlepiej oddać je w ręce profesjonalistów. Do przeprowadzenia tego zabiegu potrzebna jest odpowiednia wiedza, która pozwoli na jak najmniejsze straty dla włosów. Rozjaśnianie to zawsze rewolucja, którą najlepiej przeprowadzi doświadczony i wykwalifikowany fryzjer lub fryzjerka.

Przygotuj się do rozjaśniania

Twoje włosy nie muszą być w złym stanie po rozjaśnianiu. Zabieg ten prawdopodobnie wpłynie na ich stan, ale warto wcześniej zadbać o włosy i ich pielęgnację. Dzięki temu będą silne i bardziej wytrzymałe, lepiej zniosą rozjaśnianie. Warto wybrać się do sklepu z dobrymi kosmetykami i poprosić o poradę i dobranie odpowiednich preparatów do włosów. Pamiętaj również o zdrowej diecie pełnej witamin i noszeniu luźno spiętych włosów. W nocy warto wykorzystać specjalny czepek, który zabezpieczy kosmyki przed uszkodzeniami. Co zrobić, jeśli puszące się włosy po rozjaśnianiu mimo wszystko się pojawiły? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w kolejnym akapicie artykułu.

Puszące się włosy po rozjaśnianiu

Żadna kobieta nie lubi, gdy jej włosy źle się układają i puszą. Po rozjaśnianiu jest to niestety dosyć częsty problem. Można jednak podjąć pewne działania, które uratują wygląd i stan włosów. Mowa oczywiście o wizycie u fryzjera oraz odpowiedniej pielęgnacji.
W salonach fryzjerskich dostępne są zabiegi, które mają ratować włosy i sprawiać, że nie tylko wyglądają dużo lepiej, ale są także dużo zdrowsze i wzmocnione. Preparaty użyte podczas takich zabiegów odbudowują to co zniszczone i są bardzo skuteczne. Jeśli włosy puszą się po rozjaśnianiu, warto więc wybrać się do salonu fryzjerskiego na odpowiedni zabieg.
Włosy po rozjaśnianiu potrzebują kosmetyków, które je nawilżą oraz dodadzą elastyczności. Pożądane jest używanie szamponów, które mają delikatny skład bez szkodliwych składników. Odżywki i maski również muszą znaleźć się na liście kosmetyków. Na noc warto wykonać olejowanie włosów, które wpłynie pozytywnie na ich stan oraz wygląd.
Poza zabiegami fryzjerskimi na zniszczone włosy oraz odpowiednią pielęgnacją, należy zwrócić uwagę na stylizację. Na jakiś czas, po rozjaśnianiu, warto zrezygnować z używania prostownicy, lokówki czy suszarki do włosów. Obciążenie zbyt dużą ilością kosmetyków stylizujących to złe rozwiązanie.

 

Dodaj komentarz