Witamina E w walce z oznakami starości

Witamina E nie bez powodu nazywana jest witaminą młodości. Ma właściwości przeciwutleniające i niweluje wolne rodniki, które są odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek. Ten związek organiczny uważany jest za najsilniejszy antyoksydant, a ponadto mocno nawilża skórę i nadaje jej sprężystość. W kosmetologii występuje pod różnymi postaciami i bardzo często łączy się ją z witaminą A, ponieważ doskonale się uzupełniają. Jest bardzo ważnym elementem kosmetyków, które można stosować ze względu na konkretne dolegliwości, ale również profilaktycznie. Zwłaszcza latem, kiedy skóra narażona jest na działanie wysokiej temperatury i silnych promieni słonecznych, warto zadbać o jej prawidłowe nawilżenie.

Witamina E na zmarszczki

Witamina E na zmarszczki to naturalny wybór, jeśli wokół ust i oczu zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki mimiczne. Choć są one oznaką zupełnie naturalnego procesu starzenia, wiele kobiet czuje się z nimi niekomfortowo i stara się opóźnić ten proces maksymalnie. Sama witamina E może być stosowana do każdego rodzaju skóry i w każdym wieku. Jej dodatkowym działaniem jest blokowanie negatywnych skutków działania wolnych rodników, uszczelnia i wzmacnia barierę lipidową skóry i chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Preparaty z witaminą E bardzo często są używane przez osoby zmagające się z egzemą, łuszczycą czy trądzikiem, ponieważ ma ona zdolność do neutralizowania objawów tych chorób.

Witamina E – w jakiej formie?

Witamina E bardzo często występuje w kremach do twarzy, a im więcej jej jest, tym lepiej dla naszej skóry. Warto również wybierać kremy, w których łączy się witaminę E i A. Ten duet doskonale się uzupełnia i powoduje, że skóra nabiera młodzieńczej elastyczności, znikają z niej przebarwienia i niedoskonałości. Jeśli jednak na co dzień stosujemy kremy do twarzy, w których nie występuje ten związek, warto sięgnąć po witaminę w czystej postaci. Można ją kupić w aptece za kwotę nie większą niż 10 złotych w formie kapsułek albo olejku z dozownikiem. Można ją stosować bezpośrednio na twarz albo dodać do ulubionego kremu czy też zrobić swój własny eliksir młodości na bazie oleju kokosowego, oliwy, olejku lawendowego i witaminy E. To doskonały sposób na intensywne nawilżenie, a także na radzenie sobie z bliznami czy śladami po trądziku. Dzięki regularnemu stosowaniu witaminy E zagwarantujemy skórze optymalne nawilżenie, a co za tym idzie: mniejszą szansę na powstawanie głębokich zmarszczek, promienność i gładkość.

 

Dodaj komentarz