Wegański krem do twarzy – na co zwrócić uwagę?

Kosmetyki wegańskie to odpowiedź na potrzeby naszych czasów, a więc na życie zgodnie z naturą i dbałością o środowisko naturalne. Są one świetnym wyborem nie tylko dla wegan, unikających korzystania z produktów pochodzenia zwierzęcego, ale również dla osób, których skóra nazbyt często reaguje alergicznie na popularne kosmetyki. Wegański krem do twarzy składa się z całkiem naturalnych elementów, które w przeciwieństwie do syntetycznych związków chemicznych zawartych w innych kosmetykach, rzadko uczulają. Stosowanie takich kremów to nie tylko życie zgodnie z proekologicznymi standardami, ale również szansa na uniknięcie swędzenia, pieczenia i problemów skórnych.

Wegański krem do twarzy

Zanim wybierzemy krem wegański, należy odróżnić go od wegetariańskiego. W tym drugim nie mogą znaleźć się żadne składniki pochodzące z ciał zwierząt, w pierwszym nie ma niczego, co ma pochodzenie odzwierzęce. Silny trend na kosmetyki wegańskie w branży kosmetycznej powoduje, że bardzo często pojęciami tymi określane są kosmetyki, których producenci w ogóle nie dbają o przestrzeganie tych kluczowych zasad. Zanim wybierzemy odpowiedni krem do twarzy, powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, czego należy szukać na liście składników, a także jakie składniki dyskwalifikują krem w tej kategorii. Na liście nie powinno być wosku pszczelego ani miodu, ponieważ produkują go pszczoły. Unikamy również piżma, wytwarzanego przez gruczoły piżmowca syberyjskiego oraz lanoliny, keratyny, elastyny, mleka czy kolagenu. Wszystkie te elementy pozyskiwane są dzięki zwierzętom, na przykład ze śluzu ślimaka czy mleka koziego oraz krowiego. Nie są nam potrzebne certyfikaty, żeby rozstrzygnąć, czy kosmetyk rzeczywiście jest wegański. Jeśli jest tak nazywany, ale w składzie ma któryś z tych elementów, mamy do czynienia raczej z marketingiem dla ignorantów, a nie wysoką jakością.

Co powinno znaleźć się w kremie wegańskim?

Wysokiej jakości krem wegański zawdzięcza swoje działanie naturalnym składnikom, które pozyskano z całkowity pominięciem zwierząt lub substancji przez nie produkowanych. Na liście ze składem powinny więc znaleźć się takie składniki jak ekstrakty roślinne, na przykład z zielonej herbaty lub ziół, algi, aloes, oliwa z oliwek czy różnego rodzaju oleje, w tym olej kokosowy, olej z pestek winogron, olej z pestek malin i masło shea. Bardzo popularne i aromatyczne są olejki z drzewa herbacianego oraz cukier trzcinowy. Nieco rzadziej używana jest pektyna z jabłek czy bakuchiol, zwany botanicznym retinolem. Składnik ten doskonale sprawdza się w kremach do twarzy, ponieważ rozwiązuje wiele problemów skórnych, takich jak trądzik, przebarwienia i zmarszczki. Jest pozyskiwany z roślin, a więc można go uznać za absolutnie wegański. Składające się z tego typu składników kremy do twarzy zyskują coraz więcej zwolenniczek na całym świecie, a naturalne produkty gwarantują pełną pielęgnację i lepsze działanie niż syntetyczne związki produkowane w laboratoriach.

 

Dodaj komentarz