Tabletki na rzęsy – recepta na piękne, naturalne włoski

Nie od razu Rzym zbudowano

Niestety, ale niewiele kobiet przestrzega zasad zbilansowanej diety. Nie chodzi o to, aby je linczować, ale często oczekują świetnych efektów o różnego rodzaju produktów, a jest co niemożliwe z pewnych względów. Wynika to właśnie stąd, że aby coś rosło, jak np. rzęsy, to należy dbać nie tylko o nie, ale i o całe ciało. Nie wystarczy łykać tabletek, czy stosować serum na odbudowę rzęs, kiedy jemy same produkty wysokoprzetworzone, nie śpimy wystarczająco, a i nasza aktywność fizyczna pozostawia wiele do życzenia. Zanim więc zaczniesz oczekiwać cudów od znanych odżywek do rzęs, to upewnij się, że sama sobie czymś nie szkodzisz. I oczywiście, daj sobie czas, bo efekty przyjdą, ale nie jak za dotknięciem magicznej różdżki.

Minerały, bez których tabletki na rzęsy nie mają sensu

Może słyszałaś o biotynie, inaczej witaminie H. To ona wpływa na długość rzęs, ale i wzmacnia włosy oraz paznokcie. Gdy stosujemy ją regularnie przez 3 miesiące, to możemy spodziewać się pierwszych efektów. Przyjmowany doustnie, sprawia, że włosy nie wypadają, a rzęsy nie rozdwajają się. Dodatkowo, dzięki minerałowi, jakim jest żelazo dochodzi do lepszego porostu włosków, jako że dzięki niemu transportowany jest tlen do krwi, a ten z kolei dociera do mieszków włosowych. W zależności od tego, ile masz lat, dawka dzienna prezentuje się inaczej. Jednakże warto codziennie go stosować, a i pomyśleć również o przyjmowaniu cynku oraz krzemu.

Jakie witaminy powinny zawierać tabletki na rzęsy?

Może słyszałaś o przeciwutleniaczach? Jeśli nie, to wiedz, że one również wspomagają transportowanie tlenu do krwi. To sprawia właśnie, że włosy rosną, a suplementowanie różnymi witaminami z tej grupy pomoże nawilżyć rzęsy i pogrubić je. Dla przykładu, witaminę E można zakupić w formie kapsułek, czy też kropli. Ważnym suplementem jest witamina D, która również zadba o wzrost rzęs, ale i o ich niewypadanie. Mieszki włosowe są dzięki niej stymulowane, a produkcja włosków będzie częstsza. Warto zakupić również witaminę B3, wpływająca korzystnie na cały organizm i oczywiście też na rzęsy. Inaczej, niacyna, sprawia, że są nawilżone i nie wypadają tak łatwo. Z kolei witamina B5 wzmacnia mieszki włosowe. Jak widzisz zatem, witaminy z grupy B zaopiekują się Twoimi rzęsami, jednakże musisz suplementować je codziennie, bo zostają one wydalane każdego dnia. Należy pamiętać o ich regularnych przyjmowaniu, o ile zależy nam na mocnych i pięknych rzęsach, bez potrzeby doklejania sztucznych, które tylko niepotrzebnie obciążają powieki i nie są naturalne. A jak wiadomo, piękno tkwi w naturze.

Dodaj komentarz