Świadoma pielęgnacja włosów w każdym wieku

Pielęgnacja włosów opiera się na kilku podstawowych nawykach oraz zasadach, których stosowanie zapewnia im doskonały wygląd oraz stan. Bardzo istotnym elementem pielęgnowania swoich włosów w każdym wieku jest dbanie o zdrowie skóry głowy, czyli między innymi dokładne jej oczyszczanie. Pielęgnacja ma na celu poprawić wygląd kosmyków, więc jeśli pojawią się na głowie pierwsze siwe włosy, warto zastanowić się nad ich zamaskowaniem w odpowiedni sposób. Zachowując rozsądek i świadomie dbając o skórę głowy oraz włosy, można osiągać naprawdę satysfakcjonujące efekty.

Prawidłowe mycie

Prawidłowe mycie głowy to podstawa pielęgnacji każdych włosów. Przede wszystkim najważniejszy jest odpowiedni wybór szamponu dopasowanego do potrzeb skóry głowy. Za każdym razem należy myć skórę głowy dwukrotnie, aby została odpowiednio oczyszczona. To właśnie na skórze głowy zbierają się liczne zabrudzenia i wydzielane przez gruczoły sebum. Przy skórze zbierają się również wszelkie produkty stylizacyjne, jak na przykład lakier utrwalający czy też kosmetyki w sprayu na siwe odrosty i należy je dokładnie zmyć. Włosy na długości zostaną dobrze oczyszczone spływającą pianą, dlatego nie warto trzeć ich między dłońmi, ponieważ może to niszczyć delikatne pasma. Raz na kilka myć należy wykonać odpowiednio dobrany peeling do skóry głowy, aby została ona dogłębnie oczyszczona.

Odżywianie

Po każdym myciu włosów warto zastosować odżywkę, która sprawi, że włosy staną się gładkie oraz miękkie. Odżywkę nakłada się po zmyciu szamponu na długość włosów. Odżywkę warto we włosy wczesywać, dzięki czemu dotrze do każdego kosmyka i będzie mogła efektywnie zadziałać. Odżywki należy dobierać do potrzeb włosów, w przeciwieństwa do szamponu, który ma służyć skórze głowy. Mniej więcej raz na tydzień, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie nieco treściwszej maski odżywiającej lub regenerującej, aby włosy stały się nawilżone i były w dobrym stanie.

Stylizacja

Bardzo duży wpływ na wygląd włosów ma ich stylizacja. Kosmetyki w sprayu na siwe odrosty, lakieru utrwalające czy też kremy definiujące loki to produkty stylizacyjne, które nakłada się się już po dokładnym umyciu włosów. Stylizację należy dobierać do własnych potrzeb oraz upodobań oraz możliwości swoich włosów. Dzięki świadomej pielęgnacji, która opiera się na prawidłowym myciu skóry głowy i odżywianiu włosów na długości, stylizacja staje się znacznie prostsza i pozwala osiągać naprawdę spektakularne i bardzo satysfakcjonujące rezultaty.

Dodaj komentarz