Sukienki na drutach wzory: Inspiracje i instrukcje dla miłośniczek ręcznego dziergania

Sukienki na drutach wzory: inspiracje i instrukcje dla miłośniczek ręcznego dziergania

Dzierganie na drutach to jedna z najstarszych metod robienia ubrań. Dzisiaj nadal jest to bardzo popularne zajęcie, a miłośniczki tego hobby mają do wyboru wiele interesujących wzorów.

W tym artykule postaram się przedstawić inspiracje i instrukcje dla wszystkich, które chcą stworzyć piękną i stylową sukienkę na drutach.

 1. Wybór przędzy i drutów

Przed przystąpieniem do dziergania sukienki powinno się wybrać odpowiednią przędzę i druty. Przędza może być wełniana, bawełniana, akrylowa lub mieszanka różnych materiałów. Druty muszą być odpowiednie dla danej przędzy i wzoru.

 1. Inspiracje dla sukienek na drutach
 • Oryginalna sukienka maxi z dzianiny
  Taka sukienka jest idealnym rozwiązaniem dla letnich dni. Można ją wykonać z delikatnej przędzy wełnianej lub mieszanki bawełnianej. Do tego wzór kolorowy, np. w pasy lub kwiaty.

 • Klasyczna, czarna sukienka coctail
  To coś dla kobiet, które cenią sobie elegancję i klasyczne rozwiązania. Ta sukienka świetnie sprawdzi się na balu lub weselu. Można ją stworzyć z ciemnej przędzy z akrylu lub wełny.

 • Szyfonowa sukienka w pastelowych kolorach
  Szyfon jest pięknym materiałem, który nadaje sukience eleganckiego wyglądu. Można połączyć go z delikatną przędzą wełnianą lub bawełnianą.

 1. Wzory dla sukienek na drutach
 • Wzór ażurowy
  Taki wzór nadaje sukience lekkości i piękna. Polecam użyć go dla szyfonowej sukienki lub na letnią sukienkę z kwiatami.

 • Wzór skóry węża
  To będzie strzał w dziesiątkę dla kobiet, które cenią sobie elegancję i niebanalny styl. Taki wzór dobrze pasuje do czarnej lub ciemnej przędzy.

 • Wzór warkoczowy
  Klasyczny wzór warkoczowy na sukience zawsze będzie dobrym wyborem. Dzięki niemu sukienka nabierze struktury i świetnie się prezentuje.

 1. Instrukcje jak dziergać sukienkę
 • Rozmiar sukienki
  Przed przystąpieniem do dziergania należy ustalić odpowiedni rozmiar. W tym celu należy zmierzyć obwód klatki piersiowej, długość tułowia i długość rękawa.

 • Wprowadzenie do robienia uwięzionych oczek
  W uzyskaniu głębi wzoru pomoże robienie uwięzionych oczek. Wzór ten składa się z oczek, które są wykonywane z 2 szeregu oczek. Na początek należy dokładnie przetestować ten wzór.

 • Jak połączyć elementy sukienki
  Każda część sukienki powinna zostać dokładnie wydziergana, a potem połączona. Trzeba zacząć od góry, łącząc przednią część z tylną. Potem można połączyć ramiona i zakończyć szyją.

 1. Podsumowanie

Jeżeli chcesz stworzyć piękną i jedyną w swoim rodzaju sukienkę na drutach, musisz zacząć od wyboru odpowiedniej przędzy i drutów. Dobrym wyjściem jest połączenie kilku materiałów, np. wełny z bawełną. Zainspiruj się oryginalnymi wzorami, a następnie przystąp do dziergania. Dzielenie sukienki na mniejsze elementy ułatwi Ci pracę. Pamiętaj także o dokładnym połączeniu elementów w całość. Sukienka na drutach to eleganckie rozwiązanie dla każdej kobiety, która kocha ręczne dzierganie.

Dodaj komentarz