Samoopalacze kwc – rzeczy, które powinieneś o nim wiedzieć.

Jak działają samoopalacze kwc i kremy brązujące?

Lato trwa już w najlepsze, jest to czas, gdy każdy chciałby cieszyć się pięknie opaloną skórą, jednakże czas i pogoda nie zawsze są naszymi sprzymierzeńcami przy pozyskiwaniu naturalnej opalenizny. W takich momentach, zaczynamy rozglądać się za innym sposobem na pięknie brązową skórę.

Na całe szczęście, proces ten został nam ułatwiony maksymalnie, jak tylko można to sobie wyobrazić. Drogerie mają w swojej ofercie (zwłaszcza w sezonie!) różnego rodzaju produkty pozwalające nam uzyskać upragniony wakacyjny wygląd – mowa oczywiście o opaleniźnie, żaden produkt nie zrobi za nas formy na lato!

Występujące w tym celu na rynku kosmetyki możemy podzielić na naturalnie brązujące balsamy, a także samoopalacze – różnią się one od siebie zupełnie pod względem składu, niekiedy wymarzony odcień skóry jest okupiony rezygnacją z regeneracji i odżywienia.

Zanim zaczniemy stosować którykolwiek z kosmetyków, warto najpierw dowiedzieć się więcej na jego temat.

Czym są samoopalacze kwc?

Samoopalacze są kosmetyki, dzięki którym na naszej skórze pojawia się piękna opalenizna, bez konieczności wielogodzinnych kąpieli słonecznych czy też wizyt na solarium. Stosowane samoopalacze kwc to świetny sposób dla ludzi, którzy nie chcą wystawiać na plaży całego ciała na widok innych, lub nie chcą wyglądać jak albinosi przed pierwszą sesją opalania.
Wybór odpowiedniego samoopalacza to niezwykle istotna kwestia, jeśli nie chcemy sobie zaszkodzić. W pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na to, do jakich części ciała możemy stosować wybrany samoopalacz. Kosmetyki z przeznaczeniem do stosowania na ciele mają w sobie zazwyczaj mocniej natłuszczające substancje, których stanowczo nie powinno być w produktach z przeznaczeniem do używania na twarzy.
Wybierając odpowiedni samoopalacz powinniśmy również uwzględnić odcień naszej skóry. Samoopalacze można spotkać zazwyczaj w jednym z dwóch wariantów, albo będzie to kosmetyk przeznaczony do cery ciemnej, albo do jasnej. Odpowiednia konsystencja kosmetyku również nie jest bez znaczenia!

Jaki samoopalacz do suchej cery?

Jeśli posiadasz suchą cerę, najlepiej będzie, gdy zaopatrzysz się w samoopalacz w wersji kremu. Analogicznie, jeśli Twoja cera jest tłusta – lepiej będzie jeśli użyjesz samoopalacza w formie płynu.

Podczas aplikacji zaleca się używanie rękawiczek (mogą być jednorazowe, winylowe bądź lateksowe). Zalecenia te nie wynikają z możliwości uszkodzenia skóry, a z bardzo prostego faktu – samoopalacz bardzo brudzi! Wysmarowane samoopalaczem dłonie bardzo ciężko się później domywa.

Efekty stosowania tego typu kosmetyków zauważalne są po upływie od dwóch do trzech godzin. By cieszyć się opalenizną bez „bladych” przerw, należy stosować kosmetyki samoopalające mniej więcej raz na tydzień.

 

Dodaj komentarz