Pielęgnacja skóry ekologicznymi produktami bez użycia wody

Woda stanowi często od 50 do 70 procent szeroko dostępnych kosmetyków. Jest to bardzo dużo i może stanowić przeszkodę w działaniach, których od tego typu kosmetyków oczekujemy. W takich sytuacjach warto sięgnąć po kosmetyki, które tej wody nie zawierają- kosmetyki bez wody są coraz bardziej popularne i dostarczają nowych możliwości.

Mimo wielu zalet wody, dzięki której przecież istnieje na naszej planecie życie, trzeba z przykrością stwierdzić, że wcale nie jest ona aż tak pożądanym składnikiem kosmetyków, bo w żadnym razie nie pomoże znacząco w ujędrnianiu skóry czy pozbywaniu się zmarszczek. Produkty do stosowania bez wody zastępują ją innymi składnikami, które dodatkowo pochodzą prosto z natury- są ekologiczne. Dzięki temu nasza skóra otrzymuje sporą dawkę witamin, a my możemy tylko cieszyć się z tego powodu. Składniki te działają często lepiej niż woda, bo mogą stymulować wzrost komórek dużo bardziej, a także regenerować skórę i ją leczyć. Czym więc zastąpić wodę? Mogą to być różnego rodzaju soki: choćby z aloesu czy brzozy, ale także przygotowane samodzielnie peeling z olejków eterycznych z dodatkiem cukru lub kawy.

Zalety stosowania kosmetyków bez wody

Pielęgnacja skóry produktami ekologicznymi, które nie zawierają wody, dostarczy nam prawdopodobnie wiele korzyści. Na ogromny plus zasługuje fakt, że są to produkty otrzymywane w zgodzie z naturą. Nie ma w nich dodatków chemicznych i możemy poczuć przy okazji ich stosowania bliski kontakt z naturą. Nie występują w nich szkodliwe substancje, które mogą okazywać się w dłuższej perspektywie szkodliwe dla naszych organizmów. Mycie ciała bez użycia wody jest więc bezpieczne. Środki tego typu posiadają silne działanie łagodzące, przeciwbakteryjne a także pielęgnacyjne. Dzieje się tak dzięki temu, że nie posiadają ciekłego rozpuszczalnika, co stwarza składnikom aktywnym wyjątkowo dobre środowisko do życia, co w końcowym rozrachunku prowadzi do tego, że nakładanie ich na skórę zapewnia jeszcze skuteczniejsze działanie. To jednak nie wszystkie zalety kosmetyków pochodzenia naturalnego, które nie posiadają wody. Poza tym, że utrzymują skórę w dobrej kondycji oraz pielęgnują- oczyszczają oraz odświeżają, to na uwagę zasługuje także fakt, że skórę koją, łagodzą oraz wyciszają. Kosmetyki bez wody wydają się więc dobrą alternatywą dla tradycyjnych kosmetyków. Warto wiec spróbować z nich skorzystać i ocenić, czy faktycznie będą nam odpowiadały. Oczywiście może się okazać, że trudno będzie nam się przestawić na ekologiczne produkty, dlatego ważne jest to, by nie ulegać presji z zewnątrz i podjąć świadomą decyzję.

Rodzaje kosmetyków bez wody

Jeśli chodzi o podział kosmetyków, które w swoich składach nie zawierają wody, to mogą to być na przykład:

  • proszki do mycia twarzy o łagodnym i biodegradowalnym składzie
  • proszki do mycia zębów- bardzo ciekawe rozwiązanie, bo znacząco odbiega od standardowych pieniących się past do zębów
  • mydła, których stosowanie wydaje się wygodniejsze w przypadku gdy są one w postaci płynnej, jednak klasyczna kostka do mydła jest dobrą, ekologiczną alternatywą
  • szampony i odżywki- jedno z ciekawszych rozwiązań, bo są one w postaci, która podobna jest do kostek mydła.

Kosmetyki bez użycia wody posiadają zalety, ale nie oznacza to wcale, że te zalety docenimy. Najważniejsze jest to, by czytać skład produktów i wybierać te, które najbardziej nam odpowiadają. Ekologiczne kosmetyki wysokiej jakości są dobrym rozwiązaniem i dobrze że pojawiają się na rynku, bo tworzą zdrową konkurencję dla standardowych, w których produkcji używa się wody.

Dodaj komentarz