Peptydy w kosmetyce – dlaczego warto je stosować?

Peptydy w kosmetyce są wykorzystywane bardzo często, a to dlatego, że są bardzo skuteczne, a więc również docenianie za swoje dobroczynne działanie. Z terapii peptydami korzystają najczęściej osoby, które chciałyby opóźnić efekty starzenia albo pozbyć się tych, które już się pojawiły. Terapia peptydami jest zabiegiem nieinwazyjnym. Linie mimiczne, zmarszczki, utrata jędrności skóry – to główne problemy, z którymi radzą sobie właśnie peptydy.

Jak działają peptydy?

Ich działanie polega przede wszystkim na udziale w syntezie macierzy pozakomórkowej, pigmentację, wygładzanie zmarszczek. Peptydy również stymulują produkcję kolagenu, a także pomagają w szybszym i efektywniejszym gojeniu się ran.
W kosmetykach są zazwyczaj:

  • peptydy sygnałowe – które stymulują produkcję potrzebnego kolagenu. Dzięki jego działaniu skóra staje się bardziej jędrna, sprężysta i gładsza. Nie tylko więc wygląda młodziej, ale jest także dużo przyjemniejsza w dotyku. Jeśli twoja skóra utraciła dawny blask i jędrność, kosmetyki z tego rodzaju peptydami będą dla ciebie najlepszą opcją.
  • peptydy transportująca – ten rodzaj ma za zadanie zwiększyć wnikanie składników aktywnych w głębsze warstwy skóry. Te peptydy także pobudzają do produkcji kolagenu, wpływają także na stymulację kwasu hialuronowego i elastyny. To wszystko jest potrzebne, aby skóra wyglądała dobrze i młodo jak najdłużej. Używa się ich również w przeprowadzaniu kuracji złuszczających martwy naskórek.
  • Neuropeptydy – doskonałe, jeśli pragniesz uzyskać efekt spłycenia zmarszczek. Rozluźniają mięsnie twarzy, dlatego właśnie mimika zostaje zmniejszona, co skutkuje zmniejszeniem również zmarszczek. Jeśli borykasz się z tego rodzaju niedoskonałościami, chcesz aby skóra zyskała napięcie bez konieczności stosowania botoksu, zastosuj kosmetyki z neuropeptydami.

Efekt na pewno cię zadowoli.
Gdzie szukać odpowiednich kosmetyków? Największy wybór znajdziesz oczywiście w sklepach internetowych, które oferują szeroki wybór tego rodzaju produktów. Warto w tej kwestii wypróbować:

  1. Multi Peptide Cream, który znajdziesz na stronie cremedelacremepoland.pl – działa spłycająco na zmarszczki, nawilża i wygładza skórę. Dzięki temu kosmetykowi oznaki starzenia zostaną wyraźnie złagodzone, powstanie nowych zmarszczek zostanie powstrzymane.
  2. Apis Professional – Lifting Peptide – Hyaluron 4D – posiada peptyd Snap 8 I kwas hialuronowy – możesz go znaleźć na stronie cosibella.pl. Serum doskonale nawilża, napina skórę. Serum ma również działanie profilaktyczne w stosunku do starzenia się skóry.

Podsumowanie

Peptydy są bardzo polecane i często stosowane. Doskonale radzą sobie z oznakami starzenia się skóry, dzięki nim można odzyskać jej dawny blask, jędrność. Dzięki zastosowaniu kosmetyków zawierających peptydy możesz mieć także pewność, że twoja skóra będzie miękka i gładka, a więc również miła w dotyku.

 

Dodaj komentarz