Peelingi w ciąży, czyli piękna i zadbana mama

Dbanie o urodę w ciąży

Ciąża to dla większości piękny, ale i wymagający czas. Warto również w tym momencie życia dbać o siebie, swoje ciało i czas na relaks. Czy jednak wszystkie stosowane dotychczas zabiegi i kosmetyki są bezpieczne? Na pewno każda troskliwa przyszła mama zadaje sobie to pytanie. Jest tak również z peelingami, które są niezbędne w prawidłowej pielęgnacji skóry. Czy można je stosować w ciąży?

Peelingi w ciąży

Dzięki peelingom skóra jest gładka, a stary naskórek zostaje usunięty. To także dzięki zabiegowi złuszczania skóra wchłania dużo lepiej wszelkie składniki odżywcze, które zawarte są w stosowanych kremach i balsamach. Z pewnością warto więc regularnie go stosować. Peelingi w ciąży mogą byś stosowane, nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Jeśli więc uwielbiasz tego rodzaju zabiegi, możesz odetchnąć z ulgą.
Podczas wykonywania peelingu w ciąży trzeba jednak pamiętać o tym, aby robić to w odpowiedni sposób. Na pewno w tym szczególnym czasie musisz zrezygnować z silnych zabiegów kosmetycznych. Mowa tutaj na przykład o peelingu chemicznym i innym silnym kuracjom, które można stosować samodzielnie w domu. Na tego rodzaju zabiegi przyjdzie czas, ale dopiero po porodzie. Silne kwasy mają wpływ nie tylko na przyszłą mamę, ale także na rozwijające się w niej maleństwo. Wpływ ten nie został jeszcze dokładnie zbadany, nie warto jednak ryzykować.
Musisz pamiętać o tym, iż w czasie ciąży twoja skóra jest zdecydowanie bardziej wrażliwa niż przed nią. Dlatego kosmetyki powinny być odpowiednio dobrane, bezpieczne dla wrażliwej skóry przyszłej mamy. Peeling, który polecany jest kobietom w ciąży, to peeling enzymatyczny. Jest dużo bardziej delikatne niż pozostałe rodzaje. Peeling enzymatyczny działa na zasadzie wykorzystania enzymów, które skutecznie usuwają martwy, niechciany naskórek, a skóra pozostaje gładka i gotowa na inne zabiegi pielęgnacyjne. Możesz spróbować zastosować peeling mechaniczny, jednak w tym przypadku wybierz ten drobnoziarnisty, aby uniknąć podrażnień delikatnej skóry.
Jeśli przed zajściem w ciąże energicznie i z dużą siłą wmasowywałaś peeling w skórę, niestety musisz zmienić ten nawyk. Wiesz już na pewno, iż teraz twoja skóra jest bardziej delikatna, nie warto więc narażać się na niepotrzebne i uciążliwe podrażnienia. Peeling w czasie ciąży należy więc wykonywać delikatnie, bez niepotrzebnego nacisku. Szczególną delikatność zachowaj złuszczają skórę na piersiach i brzuchu.

Podsumowanie

Czas ciąży to szczególny czas, warto jednak wciąż pamiętać o dbaniu o siebie. Dzięki temu będziesz czuła się pięknie i atrakcyjnie, co sprawi, iż twój humor będzie dużo lepszy. Pamiętaj, że szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. Podczas peelingowania bądź delikatna, używaj odpowiednich preparatów, które nie podrażnią twojej delikatnej skóry.

 

Dodaj komentarz