Peeling kawitacyjny yasumi – dlaczego warto?

Gruntowne oczyszczanie skóry twarzy to podstawa pięknej cery. W ciągu dnia nasza cera wchłania spore ilości kosmetyków kolorowych, a także zanieczyszczeń typowych dla miast. Oczyszczanie cery pozwala na usunięcie resztek makijażu, z jakimi nie poradził sobie płyn micelarny, a także nadmiaru sebum, czyli substancji wytwarzanej przez gruczoły łojowe. Preparaty do oczyszczania przyjmują formę toników, żeli albo mleczek, które spłukuje się ciepłą wodą. Od czasu do czasu warto jednak zainwestować w odrobinę luksusu, która zapewni nam wyjątkowo dokładne oczyszczenie i sprawi, że skóra twarzy odzyska gładkość i blask trudne do uzyskania w warunkach domowych.

Peeling kawitacyjny yasumi – co to jest?

Peeling kawitacyjny yasumi to zabieg polegający na głębokim oczyszczaniu skóry za pomocą wibracji ultradźwiękowych połączonych z mikromasażem. Efektem zabiegu są pory oczyszczone z nadmiaru sebum, likwidacja zaskórników i bakterii, które często doprowadzają do nieestetycznych wyprysków, a także usunięcie martwych komórek naskórka. W salonach, gdzie zabiegi tego typu są wykonywane, może wybrać zabieg na plecy lub tylko ich część, na twarz i szyję i wybierany najczęściej wariant, a więc twarz, szyję i dekolt. W każdym z tych przypadków przed upływem czterdziestu minut klientki mogą zauważyć kolosalną różnicę w porównaniu z kondycją skóry przez zabiegiem. Dzięki peelingowi kawitacyjnemu skóra nabiera gładkości, sprężystości, jest promienna i mocno nawilżona. Przede wszystkim zaś zabieg ten stanowi podstawę pod stosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych, ułatwiając im dostęp do najgłębszych warstw skóry.

Jak przebiega zabieg?

Pierwszą czynnością, jaka wykonywana jest przed zabiegiem, jest dokładny demakijaż. Aby oczyścić dogłębnie skórę, jej wierzchnia warstwa musi być absolutnie czysta, a więc konieczne jest usunięcie resztek podkładu, pudru, korektorów czy różu. Następnie na wilgotną skórę twarzy kierowane są fale ultradźwiękowe, wytwarzające mikroskopijne pęcherze gazu, które usuwają martwy naskórek, a ich implozja silnie oczyszcza pory. Dzięki temu zwiększają się możliwości absorpcyjne skóry i kolejne zabiegi pielęgnacyjne będą o wiele skuteczniejsze. Po masażu połączonym z ultradźwiękami na twarz nakładana jest kremowa maseczka, która dopiero teraz ma szansę spełnić swoje zadanie stu procentach, a po jej zmyciu kosmetyczka nakłada na skórę krem indywidualnie dobrany do rodzaju cery. Jeśli klientka ma skórę tłustą, w jej przypadku zastosowanie znajdzie krem matujący i redukujący produkcję sebum. W przypadku cery ze skłonnością do przesuszania się, powinien zostać zastosowany krem o silnym działaniu nawilżającym.

 

Dodaj komentarz