Olej na łuszczycę

Łuszczyca to chroniczna choroba o charakterze autoimmunologicznym oraz genetycznym, której objawem są nieestetyczne zmiany dermatologiczne. Można ją podzielić na różne typy, a w tym zwyczajną, krostkową ogólną oraz miejscową, erytrodermię objawiająca się na całej powierzchni ciała oraz łuszczyca stawowa, będąca najniebezpieczniejszą i mogąca doprowadzić chorego do inwalidztwa. Najpopularniejszą odmiana jest łuszczyca skóry, która cechuje się plackowatymi wykwitami z grudkami, pojawiającymi się najczęściej na łokciach, głowie, kolanach i dłoniach. Choroby tej nie da się zlikwidować, ale można niwelować jej objawy. Leczenie przebiega wówczas kompleksowo – ważna jest lekka dieta, leczenie dermatologiczne, przyjmowanie leków i stosowanie różnych specyfików miejscowo. Bardzo łagodząco na łuszczycę skóry wpływają liczne oleje występujące naturalnie.

Olej na łuszczycę

Najlepszy olej na łuszczycę to według specjalistów olej kokosowy. Zawarty w nim kwas laurynowy to składnik, który znajdziemy również w mleku matek, a odpowiada on za wzrost odporności niemowlęcia. Olej kokosowy działa antyseptycznie, antybakteryjnie i kojąco na wszelkie problemy skórne od grzybicy, po stany zapalne, aż po łuszczycę. Jego bogaty skład pozwala intensywnie nawilżyć i zmiękczyć skórę, a fakt, że bardzo szybko się wchłania powoduje natychmiastową ulgę. W przypadku osób z łuszczycą skóry olej można wmasowywać w miejsca, gdzie występują suche wykwity, ale również przygotowywać sobie okłady. Wystarczy kawałek jałowej gazy, którą nasączamy olejem, aby powstał okład zmiękczający martwy naskórek i przyspieszający proces jego naturalnego łuszczenia. Olej kokosowy można kupić w formie kosmetyku, ale wówczas jego ceny są dużo wyższe niż w przypadku oleju kupowanego do celów spożywczych, choć różnią się tylko opakowaniem. Słoik oleju kokosowego powinien być w domu każdego, kto zmaga się z łuszczycą. Jego działania nie sposób przecenić, a piękny zapach jest bezkonkurencyjny w kategorii olejów używanych przez osoby ze zmianami łuszczycowymi.

Każdy olej działa inaczej

Choć w świecie olejów naturalnych nie ma popularniejszego specyfiku na łuszczycę niż olej kokosowy, warto zainteresować się jeszcze paroma innymi opcjami. Warto sięgnąć po olej lniany, który zawiera kwas linolenowy. Można go również wymieszać z olejem kokosowym i sodą oczyszczoną, a mieszankę tę nakładać na łuszczycowe wykwity. Dzięki sodzie oczyszczonej stworzymy w zmienionych miejscach środowisko zasadowe, w którym o wiele trudniej jest o rozwój infekcji. Z kolei olejek lawendowy ma działanie przeciwgrzybicze, bakteriobójcze, a także przyśpiesza gojenie ran i ogólną regenerację naskórka. Można go kupić w sklepach zielarskich albo przygotować w domu, zalewając dwie garście świeżej lawendy oliwą z oliwek i gotując całość przez mniej więcej trzy godziny. Olejek z krwawnika działa antybakteryjnie i ściągająco. Jeśli cierpimy na silne swędzenie zmian chorobowych na skórze, to właśnie ten specyfik przyniesie natychmiastową ulgę.

 

 

Dodaj komentarz