Olej kokosowy na miejsca intymne niby nic takiego, a jednak coś!

Olej kokosowy na miejsca intymne to tani i dobry sposób na odżywienie delikatnej skóry.

Mało kto wie, jak szkodliwe jest stosowanie zwykłego mydła, czy żelu pod prysznic na miejsca intymne. Miejsca te mają to do siebie, że są delikatne, a wiec wymagają także innego traktowania niż pozostałe części ciała. Skóra posiada inne pH, wobec czego produkty, których się używa do higieny powinny najlepiej mieć składniki takie jak: kwas mlekowy, wyciąg z nagietka, kory dęby, zielonej herbaty, czy aloesu. Niekoniecznie te produkty, które są tak regularnie reklamowane i cieszą się popularnością, będą dobre. Można nawet samemu stworzyć nawilżający płyn do higieny intymnej. Jest jednak jeden sposób, który nie wymaga dodatkowego ulepszania, a doskonale nawilża miejsca intymne. Jest nim olej kokosowy, który uspokoi podrażnioną skórę i sprawi, że będzie ona elastyczna i miękka.

Co sprawia, że jest tak dobry?

Olej z kokosa znany jest ze swoich właściwości przeciwgrzybiczych. Posiada różne rodzaje tłuszczów, jak dekanowy, laurynowy i kaprylowy. Mają one za zadanie hamować namnażanie się drożdżaków, a więc świetnie sprawdzą się do higieny miejsc intymnych, w których, jak wiadomo, lubią się gromadzić drożdżaki. Specjaliści, jako zaletę podają dostępność oleju kokosowego, bo w niejednym domu się on znajduje. Nie trzeba szukać drogich preparatów, kiedy pod nosem mamy tłuszcz, który będzie naturalny, bez niepotrzebnej chemii. Nie tylko jednak sprawdzi się jako swego rodzaju krem, ale jako składnik potraw. Można go dodać do sałatki, czy nawet do kuloodpornej kawy. Nawet jeśli nie uskarżasz się na problemy z infekcjami intymnymi, to dodanie tego oleju do swojego codziennego menu, sprawi, że zadbasz o odpowiednią profilaktykę w tym zakresie.

Stosuję olej kokosowy na miejsca intymne – co jeszcze mogę robić?

Poza regularnym nawilżaniem, nie należy zapominać o pewnych zasadach, dzięki którym zapewnimy sobie zdrowie i dobre samopoczucie. Wiadomo, że ważne jest, aby odpowiednio się odżywiać, czyli nie jeść produktów z dużą zawartością cukru, czy tłuszczów trans. Alkohol również nie służy, więc należy ograniczyć go do minimum. Pamiętajmy, że można zakupić również alkohol bez procentów, wobec tego, smak pozostaje, a nie szkodzimy sobie na wielu polach. Nie każdy wie, ale noszenie zbyt ciasnej bielizny również nie jest korzystne. Warto spać nago, bo wówczas skóra może swobodnie oddychać, a i mówi się, że spanie bez ubrań pomaga szybciej zasnąć, a gdy śpimy ze swoją drugą połówką, to i zacieśniają się więzi.

Dodaj komentarz