Naturalne sposoby na nawilżenie skóry w zimie

JAK ZAPOMNIEĆ O SWĘDZENIU I SZCZYPANIU? KILKA SŁÓW WSTĘPU O SUCHYCH I NAWILŻONYCH SKÓRKACH W ZIMIE.

Nie ma nic gorszego niż swędząca skóra, którą musimy udrażniać swoimi pazurkami. W okresie jesienno-zimowym nasza skóra jest bardziej podatna na przesuszenie i doświadczanie uczucia nawilżenia staje się dla nas bardzo ważne. Woda, detergenty i suszące powietrze są prawdziwym wrogiem dla naszej skóry. Należy więc znaleźć naturalne sposoby, które pomogą nam w utrzymaniu jej nawilżenia, bez użycia kosmetyków z dużą ilością sztucznych składników.

WODA TO TWÓJ PRZYJACIEL. PIĆ I KCZĘSTO WŁĄCZAĆ DO SWOJEJ DIETY PRODUKTY BOGATE W WODĘ.

W ciągu dnia nasze ciało traci wodę, a w zimie do tego dochodzi suchsze powietrze, które pochłania więcej wilgoci. Dlatego tak ważne jest, aby pić dużo wody i jeść produkty bogate w suche. Mogą to być na przykład: arbuz, ogórek, truskawki, porzeczki i melon. W ten sposób dostarczymy swojemu organizmowi zewnętrzne nawilżenie.

OLOG GAMBE, CZYLI JAK PIELĘGNOWAĆ SKÓRKI W DOMU.

Podczas okresu jesienno-zimowego, czyli kiedy ogrzewanie centralne jest włączone, powietrze staje się bardziej suche, a nasza skóra zaczyna szorstkość i łuszczenie. Dobrą metodą, aby zapobiec przesuszeniu skóry, jest stosowanie oliwek, którą stosujemy na skórę tuż po kąpieli lub podczas wieczornych rytuałów pielęgnacyjnych. Możesz także dodać kilka kropli oleju eterycznego do swojego kremu, aby zwiększyć nawilżenie.

NA POCZĄTEK, REGULARNE PEELINGI.

Złuszczanie martwych komórek skóry pomaga w regeneracji skóry i zwiększa jej zdolność do wchłaniania nawilżających składników. Aby uniknąć przesuszenia skóry, należy stosować peelingi i wcierać balsamy nawilżające. W ten sposób skóra będzie zawsze miękka i gładka.

WDZIEKUJMY NATURZE! WYBIERAMY NATURALNE KOSMETYKI.

Naturalne kosmetyki są dobre dla naszej skóry i łatwe w użyciu. W ciągu dnia najlepiej używać lekkich kremów, a do wieczornej pielęgnacji warto wybrać maseczki nawilżające i olejki, które pomogą w regeneracji skóry. Produkty naturalne są bogate w składniki odżywcze i witaminy, dzięki którym nasza skóra staje się bardziej elastyczna i bardziej zdrowa.

Dodaj komentarz