Najskuteczniejszy zabieg na przebarwienia – Cosmelan

Przebarwienie cery to powszechny problem, z którym na co dzień boryka się bardzo wiele kobiet i mężczyzn. U niektórych problem znika po krótkotrwałej kuracji i stosowaniu się do wskazówek dermatologa, ale u większości osób walczących z tym problemem, stadium przebarwień jest zbyt wysokie, by pomogły delikatne środki. Kiedy wszystkie próby wyeliminowania kłopotu zawiodły, to nie pozostaje nic innego jak zabieg na przebarwienia cosmelan. Jest to przypuszczalnie jeden z najdroższych zabiegów dostępnych na rynku, aczkolwiek ta inwestycja w pełni się opłaca i powoduje, że pacjenci ponownie mogą cieszyć się nieskazitelną, zdrową i pełną blasku cerą.

Na czym polega zabieg na przebarwienia cosmelan?

Przede wszystkim warto wyraźnie podkreślić, że zabieg nie należy do bolesnych, a jedynym dyskomfortem pojawiającym się bezpośrednio po zabiegu jest mniej lub bardziej dokuczliwe podrażnienie naskórka oraz lekkie zaczerwienie. Jest to jednak reakcja jak najbardziej standardowa i wymaga od pacjentów jedynie stosowania nawilżających kremów, które nieco zniwelują efekt. Cosmelan to zabieg polegający na absolutnie trwałym pozbywaniu się przebarwień. Cały zabieg jest rozparcelowany na dwa etapy, przy czym tylko jeden odbywa się w gabinecie, resztą musimy zająć się samodzielnie. Pierwszy etap składa się z gruntownego oczyszczenia skóry oraz odtłuszczenia, po których następuje nałożenie specjalnej maski. To właśnie maska ma w tym wypadku kluczowe znaczenie, ponieważ posiada między innymi substancję depigmentacyjną oraz szereg aktywnych czynników w postaci kwasu askorbowego, arbutyny, kwasu kojowego, fitowego oraz palmitynianu retinolu. Nałożenie maski to końcowy punkt pierwszego etapu. Następnie należy udać się do domu i nie ściągać maski z twarzy przed ustalonym z lekarzem terminem. Na ogół zabieg trwa kilka godzin i po upływie tego czasu należy maskę ściągnąć, korzystając z letniej wody. Ważnym jest, aby nie ściągać maski wcześniej, ponieważ efektem może być nieudany zabieg i pieniądze wyrzucone w błoto.

Efekty zabiegu cosmelan

Zabieg ma na celu trwałe usunięcie przebarwień, co dzięki składnikom udaje się zawsze. Skóra bezpośrednio po zabiegu może być lekko zaczerwieniona i wrażliwa na dotyk. Dzieje się tak, ponieważ została poddana solidnemu oczyszczeniu, a potem potraktowana aktywnymi składnikami. To normalna reakcja, której nie należy się w żaden sposób obawiać. Po kilku dniach nasza cera nabierze pięknego kolorytu. Ujednolicony kolor cery, która w dodatku nabrała odpowiedniego blasku to wyjątkowa odmiana po wielu nieudanych próbach doprowadzenia cery do dobrego stanu.

 

Dodaj komentarz