Na czym polega technologia Dermapen?

W gabinetach medycyny estetycznej bije ostatnio rekordy popularności i przyciąga amatorki młodzieńczego wyglądu, ale również klientki, które od lat borykają się z kompleksami w postaci blizn różnego pochodzenia. Dermapen co to? To nowy rodzaj zabiegu, który możliwy jest dzięki rozwojowi technologii, polegający na nakłuwaniu skóry za pomocą pulsujących igieł. W porównaniu z wieloma znanymi dotychczas zabiegami, ten jest o wiele mniej inwazyjny, a można dzięki niemu skorygować wiele mankamentów skóry. Zabieg ten zmusza skórę klientki do produkcji substancji, których skórze tej brakowało, aby mogła pięknie wyglądać. Jest więc bardziej naturalną metodą niż wiele popularnych zabiegów.

Dermapen co to?

Urządzenie wykorzystywane do zabiegu pozwala na precyzyjny wybór głębokości nakłuć, dlatego też możliwe jest wprowadzenie substancji czynnych w odpowiednie warstwy skóry. W każdym urządzeniu igły są wymienne, dlatego też klientki mają gwarancję absolutnej sterylności. Dodatkowo igły nie zawierają niklu i chromu, czyli pierwiastków, które najczęściej uczulają. Najczęściej wykonywane są z molibdenu, czyli materiału, z którego produkuje się narzędzia chirurgiczne. Technologia Dermapen umożliwia wykonanie aż 1300 nakłuć w ciągu sekundy, jednak ruch igieł i ich optymalna grubość sprawiają, że po tym zabiegu klientki bardzo szybko mogą cieszyć się świetnymi rezultatami zabiegu, a nie opuchlizną i miejscowym bólem. Zabiegi w tej technologii są zalecane paniom, które chcą zniwelować blizny i rozstępy, a także poprawić kondycję wiotkiej i pomarszczonej skóry.

Jak wygląda zabieg Dermapen?

Podstawową czynnością, jaka wykonywana jest przed każdym zabiegiem, jest gruntowne oczyszczenie skóry. Nie może być na niej żadnych kremów, ani innych preparatów, a sterylność gwarantuje, że żadne nakłucie nie skończy się zakażeniem. Kolejnym krokiem jest nałożenie na skórę maści znieczulającej, która zapewni pełen komfort podczas wykonywania zabiegu. Jej pełne działanie następuje po mniej więcej trzydziestu minutach, a wówczas można rozpocząć nakłuwanie skóry z użyciem technologii Dermapen. Dzięki maluteńkim nakłuciom powstają mikrourazy, które prowokują skórę do naturalnej regeneracji. Dzięki temu organizm pacjentki otrzymuje sygnał, że konieczna jest produkcja kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za jędrność i sprężystość skóry. Zabiegi te nie tylko ujędrniają skórę, ale również gwarantują zmniejszenie porów i znaczne spłycenie blizn i rozstępów. Doskonale radzą sobie również z cerą, na której widoczne są ślady po przebytym trądziku.

Dodaj komentarz