Na czym polega fenomen mydła do golenia?

Mydło do golenia zarostu wraca do łask, tak jak wszystko, co nosi na sobie etykietkę “retro”. Używali go nasi dziadkowie, a dziś okazuje się, że tradycyjne metody również w tej kwestii sprawdzają się lepiej niż nowoczesne rozwiązania. Różnego rodzaju żele i pianki zawierają za mało składników, które odpowiednio zmiękczają zarost, często również wysuszają skórę i narażają nas na dokuczliwe swędzenie czy pieczenie. Mydła wybierają mężczyźni z klasą, którzy w każdym aspekcie życia szukają przede wszystkim jakości i komfortu.

Mydło do golenia

Tradycyjne mydło używane do golenia zarostu bazuje na glicerynie. Dzięki temu możliwe jest wytworzenie się dużej ilości gęstej piany i zmiękczenie grubych włosów. Dodatkowym atutem kosmetyku jest fakt, że jego formuła jest na tyle lekka, iż bardzo łatwo zmywa się go z twarzy oraz wszelkich maszynek do golenia i żyletek. Na liście składników mydeł bardzo często znajdują się naturalne tłuszcze, takie jak olej rycynowy, olej kokosowy czy masło Shea. Dzięki nim ostrze ma optymalny poślizg, a skóra jest mocno nawilżona i chroniona przed podrażnieniami. Naturalne mydła składają się głównie z ekstraktów roślinnych, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko na wystąpienie reakcji alergicznej, a sama piana cechuje się bardzo przyjemnym zapachem.

Jakie mydło wybrać?

Jeśli ktoś dopiero zaczyna swoją przygodę z mydłami ułatwiającymi golenie zarostu, powinien przygotować się do zakupów. Najważniejsze kryteria podczas wyboru to te mówiące o indywidualnych potrzebach. Skład mydła powinien być dobrze dobrany do rodzaju skóry, aby móc wpływać na nią korzystnie. Jeśli mężczyzna ma wrażliwą skórę twarzy, która często piecze po goleniu, powinien szukać mydła, w którym znajduje się dużo substancji łagodzących. W mydle takim nie powinno być również zbyt dużo substancji zapachowych, które mogą działać drażniąco. Wybór twardego mydła w kostce ma sens, tylko jeśli mamy do dyspozycji krótszy pędzel z twardym włosiem. Zbyt miękki pędzel nie będzie w stanie wytworzyć odpowiednio gęstej piany w tym przypadku, dlatego posiadacze takowych mogą wybrać miękkie mydło. Jeśli skóra na twarzy mężczyzny nie jest zbyt wrażliwa i podatna na mikrourazy, można wybierać spośród różnych nut zapachowych. Wielu producentów oferuje mydła o zapachu lawendy, cytrusów, geranium czy drzewa sandałowego. Wybór w tej kwestii powinien być podyktowany własnymi upodobaniami, aby po goleniu móc cieszyć się zapachem sprawiającym przyjemność, a nie będącym złym koniecznym.

 

Dodaj komentarz