Maseczka do rąk

Maska do dłoni to sposób na regularną i intensywną pielęgnację, która pomaga przywrócić do normy kondycję skóry i zwalczyć problemy pojawiające się zwłaszcza zimą, kiedy jest ona narażona na naprzemienne, gwałtowne zmiany temperatury. Regularne stosowanie masek, oprócz kremów do rąk, pozwala na utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia, dzięki czemu unikniemy bolesnych pęknięć, swędzących podrażnień i przesuszenia.

Maska do dłoni

Na rynku można znaleźć ogromny wybór maseczek do dłoni w różnej formie, dlatego każdy z pewnością znajdzie to, czego potrzebuje. Indywidualne potrzeby wynikają z różnorodności typu skóry, skórnych problemów czy też czynników, na jakie dłonie narażone są na co dzień. Doskonałe maseczki z kozim mlekiem, stanowiące gęsty krem nakładany na skórę na kilkanaście minut, pozwalają odżywić i zmiękczyć skórę osób pracujących fizycznie. Można również zdecydować się na intensywną kurację do rąk i paznokci na bazie ekstraktów z ziół i szeregu witamin. Stosowanie takiej maseczki kilka razy w tygodniu zapobiegnie przedwczesnemu starzeniu się skóry dłoni i nada więcej blasku paznokciom. Wygodną formą maseczek do dłoni są nasączone regenerującymi składnikami rękawiczki, które zakłada się na dłonie średnio na pół godziny. Często nasączone są one mieszanką olejków, takich jak olej jojoba, olejki z pestek owoców czy masło shea. Zawartość miodu, kolagenu i kwasu hialuronowego sprawia, że tego typu rękawiczki zapewniają nawilżenie, sprężystość i odżywienie skóry. Dzięki temu można szybko odratować nawet najbardziej wysuszone i spierzchnięte ręce.

Jak zrobić domową maseczkę do dłoni

Skóra na dłoniach wyposażona jest w naturalną warstwę ochronną łoju, której sami się pozbawiamy. Nie da się przecież uniknąć mycia rąk, a wskutek zmywania tej warstwy, dłonie narażone są na przesuszenie i podrażnienia. Aby uniknąć takiej sytuacji, należy regularnie dbać o pielęgnację. Jeśli nie chcemy wydawać pieniędzy na drogie kosmetyki, warto sięgnąć po składniki, jakie zazwyczaj mamy w domu. Naturalne składniki świetnie nadają się do tego, aby zapewnić dłoniom odrobinę luksusu. Wystarczą trzy łyżeczki oliwy i żółtko z kurzego jaja, aby przygotować jednolitą masę stanowiącą świetną maseczkę do rąk. Nakładamy ją na dłonie i rozsmarowujemy, a następnie spłukujemy po dwudziestu minutach. W miksturze tej znajduje się sporo kwasów tłuszczowych oraz witaminy A i E, które działają regenerująco i odżywczo. Warto również raz na jakiś czas moczyć dłonie w naparze z nagietka, zawierającego witaminę C i działającego ochronnie.

 

Dodaj komentarz