Makijaż egipski – dla odważnych

Makijaż egipski

Egipt to kraj, który ma niesamowitą i ciekawą historię. Podobnie jest z kwestią wyglądu Egipcjan. Makijaż egipski jest charakterystyczny, dodaje charakteru i uroku. Kiedyś w Egipcie malowali się zarówno mężczyźni jak i kobiety. Miał nie tylko funkcję poprawy urody, ale także funkcje zdrowotne. Makijaż miał bowiem chronić przed infekcjami i uporczywymi owadami, jak na przykład uciążliwe muchy.

Cechy charakterystyczne

Makijaż na wzór tego egipskiego jest stosowany także w innych miejscach na świecie. Na co zwracano szczególną uwagę? Oto kilka ważnych aspektów, o których należy pamiętać, jeśli pragniesz wykonać tego rodzaju makijaż:

  1. Pędzle – przyda ci się ich kilka, ponieważ są wykorzystywane dosyć często w makijażu egipskim. To przecież moc różnych cieni i pudrów, a do ich prawidłowego i wygodnego zaaplikowania konieczne są dobre pędzle.
  2. Jasna cera – była bardzo doceniania w Egipcie w dawnych czasach, wciąż pozostaje cechą charakterystyczną w makijażu z tego miejsca na świecie. Kiedyś był to wyznacznik wysokiej pozycji społecznej, dzisiaj po prostu jest elementem makijażu. Jasna cera – tego nie może zabraknąć.
  3. Róż na policzki – z racji tego, iż blada cera może kojarzyć się ze złym stanem zdrowia, w makijażu egipskim ważne były odpowiednio podkreślone policzki. Lekko zarumienione sprawiają, iż cera nabiera zdrowszego i bardziej korzystnego wyglądu.
  4. Oczy – to charakterystyczny element tego rodzaju makijażu. Muszą więc zostać odpowiednio podkreślone. Chcąc wzorować się na egipskim makijażu, warto musnąć powieki cieniem z czarnym albo zielonym pigmentem. Oczy powinny sprawiać wrażenie, iż mają kształt migdałów albo kociego oka, warto więc zastosować kreskę.
  5. Brwi – w opisywanym makijażu muszą być zaakcentowane. Pomaluj je więc kredką.
  6. Usta – makijaż w stylu egipskim to zdecydowanie mocny makijaż. Również usta muszą zostać podkreślone. Odpowiednie kolory to pomarańczowy albo czerwony, warto również zastosować kredkę do obrysowania konturu ust.

Tych kilka cech makijażu w stylu egipskim jest bardzo ważnych. Jeśli pragniesz stworzyć taki makijaż nie możesz o nich zapominać. To rodzaj makijażu, który jest wyrazisty, nie każdemu więc może pasować, nie każdy będzie czuł się w nim komfortowo. Na pewno jednak warto spróbować, aby przekonać się, czy to makijaż właśnie dla ciebie.

Podsumowanie

Makijaż stosowany jest przez wiele osób na całym świecie. Może pełnić różne funkcje, być bardziej albo mniej wyrazisty. Makijaż w stylu egipskim z pewnością należy do tego pierwszej kategorii. Nada się na wiele okazji, warto więc spróbować.

 

Dodaj komentarz