Make-up dla początkujących: Poradnik krok po kroku

DOŚWIADCZONYCH WIZAŻYSTÓW, KREATORÓW I INFLUENCERÓW MOŻE TO WYDAWAĆ SIĘ BANALNE, ALE DLA OSÓB, KTÓRE NA CO DZIEŃ NIE UŻYWAJĄ ZBYT DUŻO MAKIJAŻU, MOŻE TO BYĆ TRUDNE. MAKIJAŻ DLA POCZĄTKUJĄCYCH MOŻE BYĆ PRZERAŻAJĄCY, JEDNAK Z NASZYM PRZEWODNIKIEM KROK PO KROKU BĘDZIESZ W STANIE OBEJŚĆ SIĘ BEZ PRZYPADEK I OSIĄGNĄĆ EFEKT, KTÓRY BĘDZIE Z TOBĄ WYTRZYMYWAŁ CAŁY DZIEŃ.

 1. PRZYGOŃ PRZYBORNIK

PRZED ROZPOCZĘCIEM COKOLWIEK, SPRAWDŹ SWÓJ SZAFKĘ Z MAKIJAŻEM. CZASAMI PIELĘGNACJA I SORTOWANIE RZECZY, KTÓRE POSIADASZ, MOŻE BYĆ NAPRAWDĘ PRZYDATNA. UPORZĄDKUJ WSZYSTKO W JEDNO MIEJSCE, ODDZIEL MACIE. PAMIĘTAJ, CZY MAŁE ILUSTRACJE, ALE CZYTELNY, MUSZĄ BYĆ PRZESTRZEGANE. NAJWAŻNIEJSZE JEST PRZYGOTOWANIE SWOJEGO PRZYBORNIKA.

KILKA NAJBARDZIEJ ISTOTNYCH MAKE-UP-DODATKÓW:

 • BAZY MAKIJAŻOWEJ LUB KREM PODOCZNIKOWY
 • PODKŁAD DO TWARZY
 • OSIEM PALIET CIENI DO POWIEK W UNIWERSALNYCH KOLORACH
 • KONTUROWANIE I PODKREŚLENIE TWARZY
 • EYELINER LUB CZARNA KREDKA DO OCZU
 • RZĘSY TUSZ DO RZĘS
 • POMADKA DO UST
 1. PRZYGOTOWANIE TWARZY DO MAKIJAŻU

ZACZNIJ OD UMYCIA TWARZY I NAŁOŻENIA BAZY MAKIJAŻOWEJ LUB KREMU PODOCZNIKOWEGO. UMOŻLIWI TO TWOJEJ SKÓRZE PROSTE WCHŁANIANIE PODKŁADU I INNYCH PRODUKTÓW, KTORE OSOBAK JESTEŚMY WŁAŚCIWE. NASTĘPNIE STOSUJ PODKŁAD DO TWARZY. LEKKI I WYGŁADZONY, NIE CHCESZ BYĆ ZBYT ZWIĘZŁY, ALE JEDNOCZEŚNIE CHCESZ UKRYĆ WSZYSTKIE NIEDOSKONAŁOŚCI.

 1. EFEKT SMOKEY-EYE

JEDNYM Z NAJBARDZIEJ KLASYCZNYCH MAKIJAŻÓW JEST SMOKEY-EYE. WŁAŚCIWY EFEKT CODZIENNIE WYSTARCZY JEDNA TRZECH KOLORÓW CIENI DO POWIEK: JASNY, CIEMNY I ZŁOTY LUB SREBRNY BRONZ. PAMIĘTAJ, ŻE MUSISZ PODDAĆ SWOJE POWIEKI, ALE NA PALEC TAKŻE MUSISZ ZNALEŹĆ ŁADUNKI OSTATECZNEGO DOMU. ROZPROWADŹ CIENIE OD WIĘKSZEJ I PRACUJ W METODACH. PONOĆ UPRAWA PARU MINUT ZAWIEDZIE SKOŃCZONY PIĘKNY EFEKT, KTÓRY UWIELBIAĆ BĘDZIESZ.

 1. PODKREŚLENIE TWARZY

WSTAJESZ Z TĄPIZEJ I CHCESZ PODKREŚLIĆ PRZYRODZONY KONTURY TWARZY. UŻYWAJĄC KONTUROWANIA TWARZY, MOŻESZ MIEĆ TWARZ GŁADSZĄ I LEKKO PODKREŚLONĄ. DOBA DLA POCZĄTKUJĄCYCH ZAWSZE ZACZYNAM OD JASNEGO PRODUKTU. PAMIĘTAJ, ŻE CHCESZ BYĆ PRAWDA, TWÓJ MAKIJAŻ NIE POWINIEN ZMIENIAĆ TWOJEGO WIZERUNKU ZBYTNIO. CZERWIEŃ NA POLU, NA KAŻDEJ STRONIE NOZDRZY, CZEGO MOŻESZ CHCIAŚ ODDZIELNIE, ALE STOSUJ ZAMIAST TEGO. NIEKTÓRY LUDZIE ROB RATOWANIE, ALE MYLCE SĄDZĄ, ŻE MUSZĄ BĘDZIE PODŁOŻYĆ WIELE KOSMETYKÓW.

 1. POMADKI DO UST

OSTATECZNIE, ALE NIE NA MARGINÓWNA, NIE MÓWIĄC O POMADKACH DO UST. DLACZEGO? PONIEWAŻ POMADKI DO UST TO WAŻNA CZĘŚĆ MAKIJAŻU I MOGĄ DODAĆ DO TWEGO LOOKU SUBTELNOŚCI LUB EKSTRABEDI. ZNÓW, WYBIERZ UBRANIA, KTÓRE SĄ WYGODNE I NAJTENŻSZE, JEŚLI CHODZI O KOLOR POMADKI DO UST. JEŚLI TWOJE UBIORE JEST STYLOWE I ZWYKŁE, MOŻESZ SPRÓBOWAĆ CZEGOŚ OŚMIUŚMI Z KOLEKCJI MATOWEJ. JEŚLI ZASTANAWIASZ, TEN ODCIEŃ JEST IDEALNY DLA CIEBIE, PRZYPROWADŹ TĘ SPRYTNĄ LISTĘ DO SKLEPU I SPRÓBUJ WSKAŹNIKU PRZY SADZE.

PODSUMOWANIE

W NIEDALEKIEJ PRZYSZŁOŚCI BĘDZIESZ ŁATWO SIĘ MAKIJAŻOWAĆ, JEŚLI BĘDZIESZ SŁUCHAŁ NASZEGO PRZEWODNIKIEM KROK PO KROKU. PAMIĘTAJ, ŻE MAKIJAŻ POWINIEN BYĆ DLA CIEBIE KREATYWNY BARDZO PROSTY PROCES I NIE MUSI WYMAGAĆ ZABAWY. PRZYJDZIEDZ PAMIĘTAJCIE O SWOICH PRZYBORNIKACH, POSTĘPUJ ZGODNIE Z SAMOOBRONIĄ, BYĆ CZYŚCIEJ I UŻYWAJ MAKIJAŻU, KTÓRY WYDAJE SIĘ NAJLEPIEJ DO CELU.

Dodaj komentarz