Leczenie, domowe sposoby, kosmetyki – co na przebarwienia skórne?

Przebarwienia na skórze

Przyczyny powstawania przebarwień na skórze mogą być bardzo różne. Część z nas je akceptuje, jednak większość pragnie pozbyć się ich w skuteczny sposób. Mogą być przyczyną obniżenia poczucia atrakcyjności i frustracji. Na szczęście istnieją skuteczne i łatwe sposoby, dzięki którym można pozbyć się tego typu niedoskonałości. Co na przebarwienia skórne? O tym dowiesz się czytając dalsze części artykułu.

Na przebarwienia skórne..

Z przebarwieniami skórnymi można radzi sobie na kilka sposobów. Oto te, które są najpopularniejsze i najczęściej rekomendowane:

  1. Domowe sposoby – ich miłośników jest wielu, mogą przydać się także w walce z niechcianymi przebarwieniami. Możesz wykorzystać sok z cytryny z dodatkiem miodu i jogurtu. Taką substancję nałóż na twarz i pozostaw na około 10 minut, następnie dokładnie zmyj wodą. Innym domowym sposobem na przebarwienia jest kurkuma. Wystarczy zmieszać ją ze świeżą śmietaną, nałożyć na skórę i pozostawić na około 15 minut. Po tym czasie dokładnie zmyj mieszankę.
  2. Maskowanie – na dłuższą metę nie opłaca się, ale jeśli dopiero stosujesz kurację pozbywającą się przebarwień, warto wykorzystać tę metodę. Zakryć przebarwienia można za pomocą korektora albo podkładu kryjącego.
  3. Leczenie – w tej kwestii można postawić na terapię laserową albo hydrochinon. Pierwsza metoda redukuje przebarwienia, działa podobnie jak peeling chemiczny. Hydrochinon zaś rozjaśnia przebarwienia, ale może również podrażniać skórę.
  4. Odpowiednie kosmetyki, czyli takie, które skutecznie rozjaśnią niechciane przebarwienia. Oto kosmetyki, które warto wypróbować:
    Ekoampułka 3 antyoksydacyjna, którą znajdziesz na stronie patandrub.eu – zawiera koenzym Q10, ektoinę i wiele innych składników, które nie tylko pozbędą się przebarwień, ale także zadziałają nawilżająco i odżywczo na skórę.
    Superaktywny krem na noc, dostępny również na tej samej stronie co krem kosmetyk opisany wyżej. Zawiera, między innymi, wyciąg z maruny nadmorskiej czy MG60.
    Alpha Arbutin Whitening Cream, odnajdziesz go na stronie cremedelacremepoland.pl – krem rozjaśnia i wyrównuje koloryt. Skóra po nim pozostaje gładka, jędrna i przyjemna w dotyku.

Podsumowanie

Jeśli nie lubisz przebarwień, które pojawiły się na twojej skórze, warto podjąć kroki, dzięki którym pozbycie się ich będzie możliwe. Sposobów jest kilka, dlatego każdy może wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Kuracja usuwająca przebarwienia nie musi wiązać się z dużymi kosztami, wystarczy jedynie wybrać odpowiednią ofertę.

 

Dodaj komentarz