Kremy z kwasami do cery trądzikowej

Cera trądzikowa wymaga szczególnej pielęgnacji, dzięki której nie pogorszymy sytuacji, tylko zniwelujemy problem i będziemy mogli cieszyć się zdrową, promienną skórą. Szczególny skład muszą więc mieć kremy z kwasami do cery trądzikowej. Obojętnie, czy trądzik wynika z nieprawidłowej gospodarki hormonalnej, długotrwałego stosowania złej pielęgnacji czy genów, odpowiednie kosmetyki mogą zdziałać cuda. W przypadku takiej cery istotne jest regularne i głębokie oczyszczanie skóry, a także stosowanie indywidualnie dobranych kosmetyków.

Kremy z kwasami do cery trądzikowej

Zanim wybierzemy krem do cery trądzikowej, warto wiedzieć, jakie składniki są w tym wypadku pożądane. Według specjalistów w kremie takim powinny znaleźć się kwasy złuszczające, które w naturalny sposób redukują problemy typowe dla tego rodzaju cery. Na liście składników należy więc szukać kwasu migdałowego albo glikolowego. Zapewniają one nie tylko działanie złuszczające, ale również delikatnie rozjaśniają cerę, a przede wszystkim mają działanie antybakteryjne. Z kolei kwas salicylowy działa przeciwzapalnie, co jest wyjątkowo ważne dla osób cierpiących na trądzik, a także bardzo głęboko wnika w skórę, przez co niejako redukuje problem u źródła. W zależności od skali problemów skórnych, należy wybierać kosmetyki o odpowiednim stężeniu wymienionych składników. Kwasy kremach pełnią różne funkcje i powinny być dobrane do danego problemu.

Jaki krem wybrać?

Preparaty do twarzy można kupić w najróżniejszych formach, od kremów, przez ampułki, aż po chusteczki złuszczające. W przypadku kremów dla osób cierpiących na trądzik, zdecydowanie swoim działaniem wyróżniają się wszelkie kremy mające około pięciu procent kwasu migdałowego. Niezależnie od tego, czy wybierzemy krem na dzień czy na noc, codzienna pielęgnacja z czasem przyniesie pożądane efekty w postaci zniwelowania nieestetycznych i bolesnych objawów. Jeśli nie przepadamy za tłustą powłoczką na twarzy, możemy wybrać żel eksfoliujący na noc, który bardzo szybko się wchłania i sprawia, że po jakimś czasie skóra jest gładsza oraz pozbawiona stanów zapalnych. Niektóre procesy w skórze zachodzą tylko podczas nocnego wypoczynku, dlatego warto skomponować zestaw kosmetyków na dzień i na noc, dobierając odpowiednie składniki. Warto również pamiętać o tym, że cera trądzikowa wymaga bardzo dokładnego czyszczenia przynajmniej raz dziennie. Warto wówczas korzystać z toniku, żelu lub mleczka do skóry trądzikowej, zanim na twarz nałożymy krem.

Dodaj komentarz