Kremy silnie nawilżające, czyli obowiązkowy kosmetyk dla każdego

Kto powinien zakupić kremy silnie nawilżające?

Kremy silnie nawilżające to takie, które powinna mieć każda kobieta, czy każdy mężczyzna, którzy posiadają suche cery. Warto mieć go zawsze pod ręką, w kosmetyczce, jako że nie tylko cera sucha ich potrzebuje. Czy to tłusta, czy trądzikowa – one wszystkie są narażone na wysuszanie, więc warto dbać o odpowiednie nawilżenie, tak aby nie uszkadzać naskórka. Bez odpowiedniego natłuszczania skóra szybciej się starzeje i traci na elastyczności. Jak widać więc, każdy kto chce mieć zadbaną i zdrową cerę powinien zaopatrzyć się w kremy, które odżywią skórę.

Korzyści płynące ze stosowania kremów

Cera, która nie ma tendencji do przesuszania nie powinna być pomijana w tym temacie. W dalszym ciągu potrzebuje ona nawilżenia, a tylko te silnie nawilżające będą w stanie odpowiednio odżywić skórę. Nie przekonaliśmy Cię jeszcze? W takim razie czytaj dalej.
Dobrze nawilżona skóra posiada lepszą barierę ochronną, przez co też dłużej zachowuje młody wygląd. Większość z kremów wykazuje również działanie wygładzające, przez co uelastycznia skórę. A kto by nie chciał mieć jej jędrnej i gładkiej?
Dodatkowo, dobrej jakości kremy mają to do siebie, że nie pozostawiają tłustego, nieprzyjemnego filmu, a wchłaniają się niemal od razu. Wówczas skóra jest przygotowana do dalszych czynności, można ją np. umalować. Zwłaszcza, że podkład na suchej twarzy nie wygląda za dobrze, a na takiej odżywionej – zdecydowanie lepiej.

Jakie składniki warto, aby posiadał nasz krem?

Nie warto sięgać po pierwszy lepszy krem z drogeryjnej półki. Nie warto także sugerować się reklamami, a nawet i opiniami. Warto za to samemu sprawdzić skład, tak aby był on naturalny i starannie dobrany. Pamiętajmy, że etykieta może prezentować się wspaniale, ale to, co zawiera krem może już nie być takie cudowne. Dlatego też dobrze jest sprawdzić, czy posiada on np. kwas hialuronowy, który odpowiedzialny jest za wiązanie wody, przez co skóra jest elastyczna i jędrna. Natomiast, witamina E i B3 bierze udział w tworzeniu warstwy lipidowej, więc zapobiega odparowywaniu wody ze skóry. Z pewnością, fajnie jakby w składzie znalazło się także masło shea, ceramidy, czy gliceryna.

Jak często go stosować?

Masz już upragniony krem. To teraz powstaje pytanie – jak często go nakładać? Dobrze jest to robić dwa razy dziennie, tak aby utrzymać dobry stan cery. Zatem, warto go nakładać rano i wieczorem, ale jeśli nasza skóra często się przesusza, to można to robić i jeszcze jeden raz w ciągu dnia.

Dodaj komentarz