Jakie są najlepsze kremy BB i CC?

W dzisiejszych czasach skóra jest jednym z najważniejszych elementów naszego wyglądu, dlatego też wiele kobiet stara się o niej zadbać jak najlepiej. Jednym z najczęściej stosowanych produktów do pielęgnacji cery są kremy BB i CC. W artykule tym przedstawione zostaną najlepsze kremy BB i CC, które warto wypróbować.

Z czym kojarzą się kremy BB i CC?

 1. Definicja kremów BB i CC

Krem BB (Beauty Balm) – to kosmetyk, który łączy w sobie działanie bazy, kremu nawilżającego, filtrów przeciwsłonecznych oraz pielęgnacji skóry twarzy. Krem ten ma za zadanie ukryć niedoskonałości skóry, przywrócić jej jędrność i promienność.

Krem CC (Color Correcting) – to kosmetyk, który oprócz właściwości przeciwstarzeniowych, nawilżających i wygładzających skórę, pozwala na korektę tonu cery oraz redukcję rumienia. Kremy CC są lżejsze od kremów BB i idealne dla osób o skórze wrażliwej.

 1. Najlepsze kremy BB i CC

 2. IT Cosmetics CC+ Cream – krem CC o zwiększonej wydajności, który zapewnia nieskazitelne wykończenie i pełne pokrycie, a jednocześnie pielęgnuje i chroni skórę przed działaniem słońca. Kosmetyk ten jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry, a w szczególności dla cery suchej i dojrzałej.

 3. Maybelline Dream Fresh BB Cream – krem BB, który ma działanie nawilżające oraz filtr przeciwsłoneczny, a jednocześnie ukrywa niedoskonałości skóry. Kosmetyk ten posiada lekką formułę, która idealnie stapia się z cerą, pozostawiając na niej naturalny efekt.

 4. L’Oreal Paris Magic Skin Beautifier BB Cream – krem BB, który w zależności od rodzaju skóry, dobiera indywidualne substancje aktywne. Kosmetyk ten redukuje niedoskonałości skóry, rozświetla cerę, nawilża ją, a jednocześnie chroni przed działaniem promieni UV.

 5. Erborian CC Cream – krem CC, który po aplikacji zmienia kolor na ton dostosowany do odcienia skóry. Kosmetyk ten łączy w sobie właściwości korekcyjne oraz pielęgnacyjne i wygładza skórę, przywracając jej blask i promienność.

 6. Olay Total Effects 7-in-1 CC Cream – krem CC, który oprócz właściwości korekcyjnych i nawilżających skórę, chroni ją przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Kosmetyk ten wygładza oraz ujednolica koloryt skóry.

 7. Jakie kremy BB i CC wybrać?

Przy wyborze kremów BB i CC warto pamiętać, że każdy z nich ma swoje specyficzne właściwości, które mogą wpłynąć na kondycję naszej skóry. Dlatego warto wybierać produkty, które odpowiadają naszym potrzebom oraz typowi cery.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze kremów BB i CC?

 1. Typ skóry – dobierz krem BB lub CC, który odpowiada Twojemu typowi cery.

 2. Właściwości – wybierz krem BB lub CC, który posiada właściwości odpowiadające Twoim potrzebom (nawilżenie, ukrycie niedoskonałości, korekta tona cery itp.).

 3. Skład – zwróć uwagę na skład kremu i unikaj kosmetyków z dużą ilością chemicznych składników.

 4. Opinie – przeczytaj opinie o danym produkcie, aby ocenić jego skuteczność oraz jakość.

 5. Cena – dobierz krem BB lub CC, który odpowiada Twojemu budżetowi.

Podsumowanie

Kremy BB i CC to kosmetyki, które zyskały dużą popularność wśród kobiet, ze względu na swoje właściwości pielęgnacyjne oraz korekcyjne. W artykule zostały przedstawione najlepsze kremy BB i CC, które warto wypróbować, a także porady dotyczące wyboru odpowiedniego kosmetyku. Pamiętajmy, że pielęgnacja skóry to ważny element naszego wyglądu, dlatego warto inwestować w odpowiednie produkty.

Dodaj komentarz