Jakich kosmetyków wymaga trądzik różowaty?

Trądzik różowaty to przewlekła choroba, której objawy występują głównie na twarzy. Można go rozpoznać po intensywnym zaczerwienieniu skóry, rumieniach i grudkowatych pryszczach występujących na czole, nosie czy policzkach. Ta odmiana trądziku często uwarunkowana jest genetycznie, a przy jej leczeniu kluczową rolę odgrywa dieta, w której powinno się unikać ostrych przypraw, czekolady, alkoholu czy żółtych serów. Ważna jest również codzienna pielęgnacja skóry, która wymaga specyficznych kosmetyków dostosowanych do tego typu cery.

Jakie kosmetyki przy trądziku różowatym

Najlepszą metodą na odkrycie, jakie kosmetyki przy trądziku różowatym będą dla nas najlepszym rozwiązaniem, jest wizyta u dermatologa. Jako specjalista będzie on w stanie wybrać preparaty, które są tworzone nie tylko z myślą o cierpiących na trądzik różowaty, ale i z myślą o konkretnych wymaganiach danego pacjenta. Przede wszystkim choroba ta wymaga bardzo dokładnego oczyszczania skóry, dzięki czemu można powstrzymać rozwój choroby. Najlepsze będą żele, pianki i płyny oczyszczające z kwasem glutaminowym przeznaczone dla osób o wyjątkowo wrażliwej cerze. Dzięki regularnemu oczyszczaniu możliwe jest zwężenie porów i likwidacja nadmiaru substancji wytwarzanych przez gruczoły łojowe. Ekstrakty ziołowe w tego typu kosmetykach mają również działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, dlatego działają kojąco i redukują zaczerwienienia.

Jaki krem wybrać przy trądziku różowatym?

Trądzik różowaty może występować u osób ze skórą suchą, jak i tych ze skórą tłustą. Kremy powinny więc być dobierane nie tylko pod kątem choroby, ale również naturalnych predyspozycji. W przypadku skóry suchej najlepiej sprawdzą się kremy z dermolipidami i witaminą E, które nadadzą skórze elastyczność i zniwelują dokuczliwy ból związany z powstawaniem trądzikowych zmian. Skórze tłustej powinno się zapewnić kremy niwelujące nadprodukcję sebum. Nie wolno też zapomnieć o filtrach UV, które chronią twarz przed negatywnym działaniem promieni słonecznych. Ważne jest, aby w składzie posiadały retinoidy, ekstrakt z zielonej herbaty, wyciąg z rumianku czy niacynamid, który normalizuje pracę gruczołów łojowych. Kremy z takim składem zmniejszają ilość wyprysków i ułatwiają wchłanianie się tych, które już pojawiły się na twarzy. Dodatkowo redukują zaczerwienienie i neutralizują swędzenie charakterystyczne dla tej choroby. Warto sięgać po kosmetyki naturalne, w których ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej jest minimalne, a naturalne składniki działają odżywczo na każdy rodzaj skóry.

 

Dodaj komentarz