Jakich kosmetyków używać na pryszcze i wągry?

Kiedy naskórek na twarzy niewłaściwie się złuszcza, a gruczoły łojowe produkują nadmiar sebum, komórki złuszczonego naskórka oraz wydzielina łojowa zatykają ujścia włosów, a w rezultacie na twarzy pojawiają się wągry. To wyjątkowe nieestetyczne zaskórniki przypominające czarne kropki w porach. W wyniku nieprawidłowego funkcjonowania gruczołów łojowych na twarzy pojawiają się również pryszcze, czyli zaczerwienione, bolesne guzki, które mogą przerodzić się w ropne krosty. Obie dolegliwości kojarzone są przede wszystkim z okresem dojrzewania, ale bardzo często występują również u osób dorosłych. Jak sobie z nimi poradzić, aby jak najszybciej cieszyć się gładką i zdrową cerą pozbawioną niedoskonałości?

Kosmetyki na pryszcze i wągry

Prawidłowe oczyszczanie skóry i właściwa pielęgnacja to klucz w radzeniu sobie z tego typu problemami skórnymi. Podstawę stanowi używanie delikatnych pianek, toników albo żeli, które głęboko oczyszczają pory z resztek makijażu i redukują produkcję sebum. Należy używać delikatnych dermokosmetyków, które nie podrażnią dodatkowo stanów zapalnych na twarzy. Kosmetyki na pryszcze i wągry to nie tylko kwestia domowej pielęgnacji, ale również dbanie o to, aby skóra była zabezpieczona a zewnątrz. Skóra z wypryskami i wągrami nie powinna być narażana na zbyt mocne działanie promieni słonecznych, ponieważ nawet lekkie poparzenia mogą wywołać silny ból. Dlatego latem konieczne jest stosowanie kremów do twarzy z wysokim filtrem, które ochronią wrażliwą skórę przed promieniowaniem UV. Warto również złuszczać martwy naskórek za pomocą peelingu enzymatycznego, który w przeciwieństwie do peelingów z drobinkami, nie podrażni delikatnej skóry twarzy.

Jaki krem wybrać?

Skóra, na której pojawiły się wągry i pryszcze, wymaga stosowania specjalnych kremów. Najlepsze będą te polecane dla osób ze skórą przetłuszczającą się. Poskutkują nie tylko matową cerą, ale również znacznie zredukują nadprodukcję substancji łojowych, które są główną przyczyną powstawania zaskórników. Dodatkowo zapewniają odpowiedni w takim przypadku poziom nawilżenia, tworzą naturalną barierę ochronną i mają w składzie niewiele uczulających składników. Warto szukać kremów, w których występuje niecynamid o działaniu łagodzącym oraz kwas linolowy, który odblokowuje zatkane pory. Dzięki regularnemu stosowaniu preparatów z takimi składnikami, skóra po jakimś czasie stanie się dużo gładsza, znikną przebarwienia i stany zapalne, a pory będą oczyszczone i węższe. Wyciągi z ziół takich jak rumianek działają antybakteryjnie i kojąco, dlatego stanowią świetne uzupełnienie każdego kosmetyku do skóry.

Dodaj komentarz