Jak zadbać o piękne i zdrowe paznokcie u stóp latem?

Latem wiele osób preferuje otwarte buty lub sandały, co oznacza, że nasze stopy będą narażone na wzmożone działanie czynników zewnętrznych. Aby zadbać o piękne i zdrowe paznokcie u stóp, należy przede wszystkim pamiętać o regularnym ich pielęgnowaniu. W tym artykule podpowiadamy, jak zadbać o zdrowie i urodę swoich stóp w czasie letniej pory roku.

  1. Regularna higiena stóp

Paznokcie u stóp wymagają takiej samej pielęgnacji, jak paznokcie u rąk. Aby zapobiec bakteriom i grzybom, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych wskazówek. Przede wszystkim, regularnie myjmy i osuszajmy stopy, zwłaszcza między palcami. Zbyt wilgotne stopy sprzyjają rozwojowi grzybicy. Często zmieniajmy skarpetki i buty, a także stosujmy specjalne dezodoranty antygrzybiczne. Nie rezygnujmy również z codziennej higieny paznokci, jakim jest usuwanie skórki wokół nich i przycinanie ich regularnie.

  1. Nawilżające kąpiele stóp

Latem stopy narażone są na przesuszenie i pękanie skóry, zwłaszcza, gdy chodzimy w otwartych butach lub sandałach. Dlatego warto pamiętać o regularnych kąpielach stóp w ciepłej wodzie z dodatkiem soli Epsom i olejków eterycznych. Kąpiele te mają działanie nawilżające i relaksujące, a także pozwalają na usunięcie zrogowaciałej skóry z pięt.

  1. Odpowiednio dobrana obuwie

Wybierając letnie obuwie, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii dotyczących zdrowia naszych stóp. Przede wszystkim obuwie powinno być płaskie lub mieć niski obcas, nie powinno uciskać stóp i palców oraz być wykonane z naturalnych materiałów, aby skóra oddychała. Pamiętajmy, że nawet najmodniejsze sandały mogą zaszkodzić naszym stopom, jeśli nie są odpowiednio dobrane.

  1. Regularna pielęgnacja paznokci

Zdrowe i piękne paznokcie u stóp to nie tylko kwestia higieny, ale także odpowiedniej pielęgnacji. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na ich kształt, który powinien być naturalny i nie wykraczający poza krawędź palców. Zbyt krótko przycięte paznokcie mogą prowadzić do bólu i urazów. Często stosujmy kremy i olejki do paznokci oraz skórek wokół nich, aby zapobiec ich przesuszeniu i zniszczeniu.

  1. Ochrona przed promieniami UV

Nasze stopy również można narażone na działanie szkodliwych promieni UV, zwłaszcza latem, gdy niekiedy wystawiamy je na bezpośrednie nasłonecznienie. Aby chronić skórę i paznokcie przed promieniowaniem, warto stosować odpowiednie filtry przeciwsłoneczne i nakładać kremy ochronne na stopy przed wychodzeniem z domu. W końcu, piękne i zadbane stopy to nasza wizytówka – więc nie zapominajmy o ich pielęgnacji, szczególnie w czasie letniej pory roku.

Dodaj komentarz