Jak powinna wyglądać pielęgnacja szyi po 50?

Po 50, czyli czas na zmiany

Skóra niestety starzeje się, czego objawy można wyraźnie zauważyć. Każdy wiek jest odpowiedni na to, aby zacząć o nią odpowiednio dbać. Po przekroczeniu 50 roku życia, należy zwrócić szczególną uwagę na odpowiednią i regularną pielęgnację. Tak na przykład skóra na szyi w tym wieku staje się wyraźnie starsza, co wielu osobom przeszkadza, ponieważ wygląda zwyczajnie nieestetycznie. Jak sobie z tym poradzić? – odpowiedzią jest oczywiście odpowiednia pielęgnacja.

Pielęgnacja szyi po 50

Czy odmłodzenie szyi jest możliwe? Oczywiście, że tak. Pielęgnacja szyi po 50 jest nieco inna, niż we wcześniejszych latach życia. Oto kilka skutecznych sposobów, które możesz wykorzystać:

  1. Zabiegi – czyli prosty sposób na piękną szyję. Warto skorzystać na przykład z mezoterapii, zabiegów na podczerwień czy laseroterapii. Dzięki tego rodzaju zabiegom skóra będzie napięta i nawilżona. Bruzdy zostaną zredukowane a koloryt wyrównany.
  2. Witaminy – są dobre dosłownie na wszystko, zdrowe a przy okazji pyszne. Można w nich umieścić ulubione owoce i warzywa, które na pewno korzystnie wpłyną na stan skóry nie tylko na szyi. Również wzmocnią odporność, włosy, skórę i paznokcie.
  3. Prawidłowa postawa – ma ogromne znaczenie, dlatego nie warto o niej zapominać. Proste plecy, lekko uniesiona głowa i wciągnięty brzuch – nie tylko twoja szyja okaże wdzięczność, ale również prezentacja sylwetki będzie dużo bardziej atrakcyjna.
  4. Odpowiednie kosmetyki – nie może ich zabraknąć w prawidłowej pielęgnacji, która jest kluczem do sukcesu:
    Jaśmin w kremie, 50+, Ziaja – można kupić go w sklepach o nazwie Ziaja, często także w drogeriach i marketach. Zawiera kwas hialuronowy, proteiny i mikro kolagen a to nie wszystkie cenne składniki tego produktu.
    AA Retinol, maska na podbródek, szyję i dekolt – to bardzo popularna maska, która posiada wiele dobroczynnych właściwości nie tylko dla skóry szyi, ale także podbródka i dekoltu. Kupisz ją w popularnych drogeriach stacjonarnych i internetowych. Maska działa jak lifting, wzmacnia i odbudowuje skórę. Jest doskonała dla osób, które ukończyły 50 rok życia.
    Nawilżający krem do szyi i dekoltu, Lambre peral line neck & decollete cream, dostępny na stronie makeup.pl – ten francuski produkt jest wydajny, świetnie nawilża skórę i wyraźnie redukuje oznaki starzenia.

Podsumowanie

Procesy starzenia się skóry są widoczne i nieuniknione. Można jednak skutecznie je redukować, wykorzystując wyżej opisane metody. Są skuteczne, niedrogie i łatwe w stosowaniu. Pamiętaj jednak, że bardzo ważną kwestią jest regularność, bez której efekty nie będą tak spektakularne.

 

Dodaj komentarz