Jak często robić peeling twarzy, aby cera zawsze wyglądała świeżo i zdrowo

Jeśli chcesz wiedzieć ile razy w tygodniu wykonywać peeling, to pamiętaj najpierw o tym

Wiele osób zastanawia się jak często robić peeling twarzy. Nie powinno to dziwić, jako że na kosmetykach widnieją inne zalecenia. Powinno się wiedzieć, że przede wszystkim wykonujemy go na oczyszczonej skórze twarzy. Najpierw nakładamy na ręce, a następnie okrężnymi ruchami masujemy twarz. Dzięki temu pobudzamy krążenie limfatyczne, co jest jak najbardziej wskazane. Wykonując peeling nie powinniśmy jednak trzeć jak na tarce. Należy to robić delikatnie, bo w przeciwnym razie możemy podrażnić skórę. Omijamy skórę pod oczami, a po około 3 minutach spłukujemy peeling wodą.

Czy w przypadku różnych rodzajów cery postępuje się tak samo?

Jak już wiemy, co robić, to możemy przejść do kwestii tego – jak często robić peeling twarzy? Otóż należy go wykonywać od 2 do maksymalnie 3 razów w tygodnia, ale zależy to od rodzaju skóry. Nie można doprowadzić do jej przesuszenia ani zaburzenia naturalnego pH, wobec tego robimy to nie częściej niż te 3 razy w tygodniu. Sam proces polega na usunięciu martwego naskórka. Całkowite pozbycie się warstwy ochronnej jest jednak szkodliwe dla ciała, więc osoby z suchą cerą powinny go robić raczej nie częściej niż raz w tygodniu.
Jeśli posiadamy wyjątkowo suchą cerę, to przed przystąpieniem do nakładania peelingu, dobrze jest odżywić skórę wmasowując w nią kilka kropel olejku nawilżającego. To pomoże uniknąć podrażnień, a w dalszym ciągu możemy porządnie oczyścić skórę z zanieczyszczeń i martwego naskórka.

Co po peelingu?

Gdy już zajęliśmy się złuszczaniem, to można przejść do odżywienia skóry. Robimy to poprzez dokładne nawilżenie. W tym celu warto zakupić maseczkę, którą nakłada się na twarz i odczekuje około 15-20 min. Zapewnimy sobie tym niemal ekspresowy efekt. Dodatkowo, dobrze jest skorzystać z olejku, który natłuści złuszczoną skórę, dzięki czemu szybko odbuduje się warstwa ochronna. Nie należy zapominać o kremie nawilżającym, najlepiej z witaminami. Nawilżenie jest potrzebne, a po zrobionym peelingu skóra będzie chłonęła produkty, jak gąbka. Lepiej jest jednak wybrać krem, z naturalnymi składnikami, w lepszej jakości, aby nie zatkać pory.

Ważna zasada

Pamiętaj, aby nigdy nie przesadzać z żadnymi zabiegami, a gdy widzisz, że Twoja skóra jest wyjątkowo podrażniona, to lepiej dać sobie spokój z peelingami. Ponadto, pamiętaj, aby dać cerze odpocząć, a więc i sobie. Sen to wspaniałe lekarstwo, które wspomoże procesy regeneracji skóry i zapewni Ci lepsze samopoczucie.

Dodaj komentarz