Glinki lecznicze

Glinka na stałe rozgościła się w branży kosmetycznej. Fakt, że jest bogata w makro i mikroelementy, takie jak fosfor, magnez, wapń, a także cynk i selen sprawia, że ma wyjątkowo korzystny wpływ zarówno na skórę, jak i na włosy. Bardzo często możemy natknąć się na nią w maseczkach do twarzy i włosów, a jej działanie odżywcze oraz regulujące produkcję substancji w gruczołach łojowych powoduje, że ma wyjątkowe właściwości oczyszczające. Glinki lecznicze dzielą się na różne rodzaje, które rozpoznamy po kolorze, a każdy z nich działa nieco inaczej.

Glinki lecznicze

Zielona glinka cechuje się bardzo silnymi właściwościami dezynfekującymi, dzięki czemu ułatwia gojenie ran i podrażnień i działa przeciwzapalnie. Dzięki temu, że skutecznie odtłuszcza i głęboko oczyszcza skórę, świetnie nadaje się do stosowania przez osoby z cerą trądzikową, tłustą i z dużymi porami. Biała glinka, zwana również kaolinem lub glinką porcelanową, ma bardzo podobne działanie, ale jest zdecydowanie delikatniejsza. Można ją stosować w przypadku łuszczycy i chorób skórnych, działa oczyszczająco, ale poleca się ją przede wszystkim osobom o skórze wrażliwej. Regularne stosowanie białej glinki rozjaśnia skórę i wygładza blizny. Z kolei glinka czerwona ma właściwości przeciwzapalne, ale też rozświetla i ujędrnia skórę. Osoby stosujące ją regularnie zahamują proces rozszerzania się naczynek krwionośnych, zniwelują objawy trądziku, a ich cera będzie wyglądała promiennie i zdrowo. Żółta glinka zawiera mnóstwo żelaza i świetnie sprawdzi się w przypadku cery normalnej albo suchej, a także poprawi koloryt skóry u palaczy. Zanim sięgniemy po kosmetyk do pielęgnacji z glinką, warto wybrać rodzaj glinki, którym najbardziej odpowiada naszym potrzebom.

Glinka do skóry i włosów z Indii

Multani Mitti, znana również jako Ziemia Fulerska, to specyficzny rodzaj glinki, który jest sproszkowaną rośliną o właściwościach myjących i pielęgnacyjnych. Od stuleci była wykorzystywana przez Hindusów do skóry i włosów, a wysoka zawartość odpowiednich minerałów powoduje, że indyjska glinka nie tylko oczyszcza, ale również ogranicza przetłuszczanie się. Jej stosowanie wpływa korzystanie na pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu można cieszyć się dłużej puszystymi włosami oraz cerą normalną bez skłonności do wyprysków. Multani Mitti usuwa martwe komórki i wnika głęboko w skórę, dzięki czemu szybko rozprawia się z wągrami, zanieczyszczeniami i stanami zapalnymi. Można ją łączyć ze sproszkowanymi ziołami, które dodatkowo wzbogacą działanie przygotowanej maseczki. Regularne stosowanie glinki leczniczej pozwala na przywrócenie włosom i cerze zdrowego wyglądu, a także zniweluje wszelkiego rodzaju problemy skórne.

Dodaj komentarz