Efektywna i przemyślana pielęgnacja włosów

Stan skóry głowy oraz włosów wpływa bezpośrednio na codzienny wygląd fryzury, a także pośrednio na samopoczucie. Pewność siebie i poczucie własnej atrakcyjności w dużej mierze powiązane jest z wyglądem zewnętrznym. Dlatego też, aby włosy i cała fryzura stanowiła piękną ozdobę, należy świadomie podchodzić do ich pielęgnacji.

Mycie

Prawidłowe mycie skóry głowy to absolutna podstawa i priorytet w pielęgnacji włosów. Bardzo istotne jest używanie szamponu wyłącznie na skórze głowy, do tego podwójnie. Tylko podwójne mycie skóry głowy gwarantuje odpowiednią skuteczność i zadowalającą czystość. Bagatelizowanie poprawnego i przede wszystkim dokładnego mycia skóry głowy, może przyczyniać się do namnażania szkodliwych drobnoustrojów i w konsekwencji powstawania problematycznych zmian skórnych. Szampon stosowany do mycia powinien być dopasowany do potrzeb oraz rodzaju skóry, z pewnością jednak nie do typu włosów. Piana spływająca w trakcie płukania skóry będzie wystarczająca, aby oczyścić kosmyki włosów z zabrudzeń oraz zanieczyszczeń. Pianę po drugim myciu skóry głowy warto pozostawić na choćby kilka minut, dzięki czemu będzie można zauważyć oczekiwane działanie kosmetyku, które gwarantuje producent na opakowaniu. Odżywka lub maska dopasowana do rodzaju włosów stosowana po każdym myciu dogłębnie odżywi kosmyki i nada im pożądanego blasku. Odżywkę wmasowaną w pasma włosów poniżej ucha najlepiej jest wczesywać szerokim grzebieniem. Jest to rozwiązanie, które pozwoli dotrzeć składnikom odżywczym do każdego włosa, a także zapewni usunięcie, które już nie są zakorzenione w cebulkach włosowych. Wykonane w taki sposób mycie głowy i odżywianie włosów to najlepszy sposób na zdrową skórę i piękne kosmyki.

Inne metody dbania o włosy

Bardzo ważny jest masaż głowy, dzięki czemu skóra staje się dotleniona i zrelaksowana. Jadeitowy grzebień to świetny gadżet służący do masażu, który znacznie ułatwi całą czynność. Wybierając jadeitowy grzebień do masowania, można zapewnić sobie ogromną przyjemność i jednocześnie korzystny wpływ na stan skóry. Pod skórą znajdującą się na głowie przebiegają liczne naczynia krwionośne, których pobudzenie wpływa na szybkość wzrostu włosów, dotlenienie i zdrowie cebulek włosowych, a nawet wygląd cery na twarzy. Regularne masaże to nie tylko sposób na mocne i szybko rosnące włosy na głowie, lecz również promienną i znacznie bardziej jędrną skórę na całej twarzy, na której zmniejszą się widoczne zmarszczki oraz inne oznaki starzenia.

Dodaj komentarz