Dziecko ssie zbyt mocno? Postaw na osłonki na brodawki

Karmienie piersią a brodawki

Wiele kobiet decyduje się na karmienie dziecka swoim mlekiem. Niewątpliwie jest to dobry wybór i ważna decyzja, która ma wpływ na rozwój malucha. Mleko mamy jest najlepszym posiłkiem i sposobem na zaspokojenie pragnienia dziecka. Pora karmienia to również doskonała okazja do budowania i wzmacniania więzi między maluchem a mamą. Co jednak z brodawkami, które początkowo są zazwyczaj obolałe? Warto zdecydować się na wykorzystanie rozwiązania, jakim jest osłonka. Wiele mam daje pozytywne opinie takim produktom. Osłonki na brodawki jaki rozmiar? Odpowiedzi na te i inne ważne pytania znajdziesz poniżej. Zapraszamy do lektury niniejszego artykułu.

Osłonki na brodawki

Macierzyństwo to piękna rola, ale czasami zdarzają się również trudne i nieprzyjemne chwile. Jedną z nich jest problem związany z brodawkami. Na początku drogi karmienia, kobiety często odczuwają ból. Siła ssania dziecka oraz ślina sprawiają, że brodawki mogą nawet popękać. To nieprzyjemna sytuacja, z którą możesz sobie poradzić dzięki osłonkom na brodawki. Produkt ten ma specjalny kształt, który nie zaburza odruchu ssania u dzieci. Dzięki temu maluch może bezpiecznie spożywać mleko z piersi mamy, a kobieta może poczuć dużą ulgę, gdyż jej brodawki są odpowiednio chronione. Warto je stosować w przypadku wklęsłych brodawek, gdy siła ssania jest duża oraz w przypadku wcześniaków, które uczą się ssać pierś.
Osłonki na brodawki jaki rozmiar? Dostępne są różne warianty: S, M, L oraz XL. Najlepszym sposobem na odnalezienie odpowiedniego, jest próbowanie. Jeśli osłonka trzyma się dobrze, a dziecko je prawidłowo, oznacza to iż rozmiar jest dobrany odpowiednio.
Przed nałożeniem nakładki na brodawkę upewnij się, że jest ona czysta. Aby nałożenie było łatwiejsze a przyczepność większa, warto zmoczyć nakładkę przed zaaplikowaniem na brodawkę. Następnie wystarczy po prostu nałożyć osłonkę na brodawkę i można rozpocząć karmienie. Po użyciu pamiętaj o wyparzeniu osłonki. Możesz zrobić to w sterylizatorze. Jeśli nie używasz takich akcesoriów, wrzuć osłonkę do garnka wypełnionego gotującą się wodą.
Warto wiedzieć, że silikonowego osłonki mogą uczulać dziecko. Większość osłonek jest wykonana właśnie z tego materiału. Jeśli w okolicy ust malucha pojawi się wysypka, należy zrezygnować ze stosowania osłonek na brodawki i dbać o higienę piersi.

Podsumowanie

Wiele mam odczuwa ból brodawek spowodowany zbyt mocnym ssaniem dziecka. Warto w tej sytuacji wykorzystać osłonki na brodawki. Ich założenie jest bardzo łatwe i pozwala dziecku komfortowo spożywać posiłek. Niestety niektóre maluchy mogą być uczulone na silikon. W przypadku wysypki należy zrezygnować ze stosowania osłonek.

 

Dodaj komentarz