Domowe sposoby na rozjaśnienie włosów

Nie da się ukryć, że modne włosy o subtelnych refleksach przeplatających się wzdłuż pasm to marzenie większości kobiet. Aby jednak osiągnąć ten efekt, nie koniecznie trzeba korzystać z drogich zabiegów fryzjerskich. W tym artykule przedstawiamy sprawdzone sposoby na rozjaśnienie włosów w domowych warunkach.

 1. Cytryna – naturalny sposób na rozjaśnianie włosów
  Cytryna jest jednym z najpopularniejszych i najskuteczniejszych sposobów na rozjaśnienie włosów w domowych warunkach. Wystarczy wycisnąć kilka cytryn i wymieszać sok z wodą. Następnie nanieść mieszankę na włosy i pozostawić na około godzinę, a następnie spłukać wodą. W ciągu kilku tygodni włosy powinny stopniowo rozjaśniać się.

 2. Miód – nie tylko słodki lecz także korzystny dla włosów
  Miód to nie tylko słodki dodatek do herbaty. Okazuje się, że posiada on również właściwości rozjaśniające włosy. Wystarczy wymieszać łyżkę miodu z wodą i nanieść na włosy. Następnie pozostawić na około godzinę i spłukać wodą.

 3. Rozjaśnianie włosów w sposób naturalny – kawa z dodatkiem rumu
  Kawa z dodatkiem rumu to kolejny naturalny sposób na rozjaśnianie włosów. Wymieszaj 3 łyżki kawy z 2 łyżkami rumu i pozostaw na około godzinę. Następnie spłucz wodą. Można użyć również tego miksując kawę z odrobiną odżywki i pozostawiająć na włosach przez około godzinę.

 4. Ocet jabłkowy – nie tylko na sałatki
  Ocet jabłkowy to kolejny składnik, który okazuje się być korzystny dla naszych włosów. Wystarczy wymieszać łyżkę octu jabłkowego z wodą i wycierać włosy mieszanką. W ten sposób włosy będą stopniowo rozjaśniać się.

 5. Kamille włosy – rozjaśnianie naturalnie domowym sposobem
  Kamille to naturalny dodatek, który również może okazać się skuteczny w rozjaśnianiu włosów. Wystarczy parzyć herbatę z kwiatów kamiliowych i po ostudzeniu nanieść ją na włosy. Pozostawić na około godzinę i spłukać wodą.

Podsumowanie

Jak widać, istnieje wiele sposób na rozjaśnienie włosów w domowych warunkach przy użyciu naturalnych składników. Wśród najbardziej popularnych są cytryna, miód, kawa z dodatkiem rumu, ocet jabłkowy oraz kamille. Zastosowanie tych naturalnych, domowych sposobów na pewno pozwoli Ci na osiągnięcie efektu rozjaśnionych włosów.

Dodaj komentarz