Domowe serum dla pięknej i zdrowej skóry

Zalety stosowania domowego serum z witaminą C

Domowe serum z wit C warto stosować regularnie. Dzięki temu można spodziewać się najlepszych efektów. Zalety stosowania tego domowego serum to przede wszystkim:

  • jednolity koloryt skóry
  • cera pełna zdrowego blasku,
  • bardziej elastyczna i jędrna skóra,
  • spłycenie drobnych zmarszczek.

Nie bez powodu witamina C nazywana jest witaminą młodości. Po serum warto sięgać od trzech do czterech razy w tygodniu. Należy zaczynać od małych stężeń, stopniowo je zwiększając. Widoczne efekty pielęgnacji można zauważyć po około trzech tygodniach regularnego stosowania serum z witaminą C. Można je stosować bez względu na typ cery. Kwas działa silnie, mogą pojawiać się zaczerwienienia. Przed użyciem serum warto więc sprawdzić na niewielkim obszarze skóry, jaka będzie jej reakcja.
Serum z witaminą C można kupić, ale można także zrobić je samodzielnie. Sprawdzony przepis znajdziesz w kolejnym akapicie.

Przepis na domowe serum z witaminą C

Do przygotowania domowego serum potrzebujesz:

  • łyżeczkę sproszkowanej witaminy C,
  • łyżeczkę żelu aloesowego,
  • łyżkę stołową wody destylowanej.

Aby stworzyć serum, wystarczy dokładnie wymieszać wymienione wyżej składniki. Kosmetyk przelej do buteleczek, najlepiej takiej, która jest wyposażona w zakraplacz. Serum można używać przez około dwa tygodnie, przez ten czas bowiem utrzymuje swoje właściwości. Prosty i naturalny skład jest dobry, warto więc przygotowywać serum z witaminą C samodzielnie.
Kosmetyk należy stosować rano lub wieczorem, od trzech do czterech razy w tygodniu. Przed jego nałożeniem pamiętaj o tym, aby dokładnie oczyścić skórę. Gdy serum już się wchłonie, warto zastosować odżywczy krem nawilżający skórę. Należy pamiętać o tym, aby przed wyjściem z domu aplikować na skórę krem z filtrem.

Podsumowanie

Regularne stosowanie serum z witaminą C, przynosi wiele korzyści. Skóra jest gładka, jędrna i pełna zdrowego blasku. Kosmetyk należy stosować od trzech do czterech razy w tygodniu. Serum można przygotować w domu, używając sproszkowanej witaminy C, żelu aloesowego oraz wody destylowanej. Taki kosmetyk zachowuje swoje właściwości przez około dwa tygodnie. Przed nałożeniem należy oczyścić skórę. Należy pamiętać o ochronie skóry poprzez użycie kremu z filtrem. Kurację warto rozpoczynać od niskich stężeń. Przed pierwszym użyciem sprawdź, jak skóra reaguje na serum z witaminą C. Kosmetyk zawiera w sobie kwas, który ma silne działanie. Domowe serum z wit c na pewno spełni Twoje oczekiwania.

Dodaj komentarz