Domowe maseczki na nawilżenie skóry

Domowe sposoby na nawilżenie skóry

Twarzy należy udzielać dziennego odżywienia, która polega na nawodnieniu i ochronie zewnętrznej. Jednym z niezbędnych elementów pielęgnacji twarzy jest stosowanie masek, które są pewnym towarzyszem pielęgnacji skóry, zwłaszcza jesienią i zimą. W ciągu tych pór roku nasze ciało ulega zmianie i wymaga większej uwagi. Z pomocą przychodzą domowe maseczki, które łatwo i szybko przygotujemy oraz zastosujemy. Dzięki temu nasza skóra pozostanie w dobrej kondycji, zachowując gładkość i sprężystość.

Maseczki – skuteczne narzędzie do pielęgnacji twarzy

Maseczki to produkty, które zasługują na dużą uwagę w pielęgnacji skóry, ponieważ posiadają szereg korzyści. Wpłyniają korzystnie na kondycję naszej skóry, również pomagają w walce z niedoskonałościami – zmniejszają pory, redukują zaczerwienienie i zmniejszają występowanie trądziku. Dokładnie oczyszczają skórę z zanieczyszczeń, a także łagodzą zmęczenie i poprawiają krążenie krwi w skórze. Zmniejszają także ciemne plamy i przebarwienia, dając zdrowy wygląd.

Maseczki do twarzy nawilżające – idealne na jesień i zimę

Jeszcze kilkalat temu wybór masek na rynku był znacznie mniejszy, a ceny były dość wygórowane. Obecnie, z łatwością możemy zakupić gotowe maski z sklepów, ale nie warto o tym zapominać, że w naszej kuchni czy łazience są składniki, które służą do właśnie takich celów. Maseczki nawilżające idealnie sprawdzą się właśnie jesienią i zimą, kiedy to nasza skóra ma tendencję do przesuszenia.

Domowe maseczki – proste i skuteczne

Przygotowanie domowych masek nawilżających do twarzy to nie żadna filozofia. Właściwie z każdej kuchennej szafki można wyjąć kilka składników, połączyć je w jednym kubku i już. Poniżej przedstawiamy domowe maseczki nawilżające, które pozwolą Ci zadbać o skórę w domowym zaciszu.

 1. Maseczka na bazie miodu i ziemniaka
 • 2 łyżki miodu
 • 1 ugotowany, tarty ziemniak
  Mieszamy składniki w jednej miseczce, aż powstanie jednolita masa. Nałóż maseczkę na twarz i pozostaw przez 15 minut. Następnie zmyj ciepłą wodą.
 1. Maseczka awokado i jogurtu
 • 1/2 awokado
 • 1 łyżeczka jogurtu naturalnego
  Mieszamy składniki w jednej miseczce, aż powstanie jednolita masa. Nałóż maseczkę na twarz i pozostaw przez 20 minut. Następnie zmyj ciepłą wodą.
 1. Maseczka na bazie banana i mleka
 • 1 banana
 • 2 łyżki mleka
  Mieszamy składniki w jednej miseczce, aż powstanie jednolita masa. Nałóż maseczkę na twarz i pozostaw przez 20 minut. Następnie zmyj ciepłą wodą.

W podsumowaniu należy pamiętać, że nasza skóra na pewno potrzebuje uwagi szczególnie jesienią i zimą. Stosowanie masek do twarzy nawilżających jest jednym z lepszych sposobów na poprawę zdrowia i wyglądu naszej skóry. Zróbmy więc to często!

Dodaj komentarz