Diamenty – fakty i ciekawostki

Diamenty to bardzo rzadkie minerały oraz bardzo kosztowne, mnóstwo ludziom marzy się naszyjnik z diamentem, lub nie jedna kobieta by chciała aby jej partner oświadczył się jej pierścionkiem z diamentem, jednak co ludzie tak naprawdę wiedzą o diamentach?

Są fakty i ciekawostki których mało kto zna, na przykład to, że koszt jednostkowa za karat wynosi 4,8 tysięcy złotych, przykładowo brylant ze szlifem okrągłym wynosi 2,4 tysiące złotych. Osoby które dość mocniej siedzą w temacie muzyki amerykańskiej, na pewno wiedzą, że diamenty tam nie są obce, ponieważ wiele raperów oraz raperek, czy też innych wykonawców muzycznych nosi zegarki z diamentem, lub łańcuchy. Jednak nie tylko muzycy noszą diamenty ale też zwykli ludzie, którzy są zamożni, często zdarza się spotykać ludzi w Los Angeles z zegarek diamentowym lub sygnetem który ma oczko diamentowe.
W Atlancie w stanie Geogia w USA, jest jubiler o nazwie “Ice Box” Który jest bardzo popularny właśnie w środowisku muzycznym, ponieważ właśnie tam wiele artystów dokonuje zakupów swoich łańcuchów i zegarków z diamentami i innymi kamieniami szlachetnymi.

Ciekawostki

Pierwszym podarowanym pierścionkiem z diamentem był wręczony w 1477 roku przez Maksymiliana Habsburga, zaręczył on się wtedy z Marią Burgundzka.
Prawdopodobnie największe złoże diamentów znajduje się w kraterze na Syberii, powstał on, poprzez uderzenie meteorytu o średnicy około 5-8km w ziemię, właśnie w wyniku tego uderzenia powstała największa kopalnia diamentów.
Jednak produkcja diamentów również odbywa się w Rosji, warto wiedzieć, że pozyskiwanie tak rzadkich minerałów to bardzo dochodowy biznes, jednak co smutne, to jest fakt, że górnicy którzy pracują przy wydobywaniu takich diamentów, są bardzo nędznie opłacani, smutne jest to, ponieważ to jednak ciężka praca i bardzo męcząca.
Brylant to diament? TAK Brylant jest diamentem, jednak w trochę innej formie, ponieważ by mógł powstać brylant, diament musi zostać poddany do procesu szlifowania z powodu na matową powierzchnię, a także nieregularne kształty. Więc różnicą pomiędzy brylantami a diamentami jest etap szlifowania.
Kolejną ciekawostką jest fakt, że diament pochodzi od łaciny – Diamentum co oznacza “niepokonany” a także “najtwardszy”

Najdroższe diamenty

Ceny diamentów zależą od tego ile diamentów chcemy i gdzie chcemy te diamenty, ostatnio dość głośną sprawą jest implant Lil Uziego Verta w czole, który kosztował 24 miliony dolarów, był to czerwony diament, jednak są diamenty tańsze, na przykład łańcuchy o których była mowa kosztują od 40/50 do nawet 300 tysięcy dolarów. Wszystko też zależy od tego ile mamy karatów czyli ilość czystego złota lub diamentu im wyższa próba czyli czystszy diament tym cena wyższa.
W Polsce pierścionki z diamentem dostaniemy za na przykład 50 tysięcy złotych, jeśli ktoś ma ochotę na wisiorek pokryty cały diamentami musi liczyć się z kosztem około 100 tysięcy złotych.
Niestety jak wszystko na świecie się kiedyś skończy, diamenty także, dlatego ich ceny bardzo rosną.
Gdy najdzie nas ochota na tani pierścionek z diamentem to możemy znaleźć na yes.pl pierścionek z czarnym diamentem i onyksem w cenie 2,4 tysiąca złotych.

Podsumowanie

Diamenty to rzecz którą chciało by się mieć na co dzień, jednak jest to bardzo kosztowna inwestycja, jednak jeśli już chcemy posiadam taki diament musimy się liczyć z kosztem nawet kilkuset tysięcy złotych, każdy ma swoje poglądy i każdemu podobają się inne rzeczy, jednak czy warto?
To musi ocenić każdy sam.

Dodaj komentarz