Czy tatuaż można usunąć?

Tatuaż to ciekawa forma modyfikacji ciała, na którą od dawna decyduje się sporo osób. Polega na wprowadzeniu tuszu pod skórę, co umożliwia zmianę jej pigmentu. Nie zawsze jednak klient jest zadowolony z efektu. Niekiedy też tatuaż przestaje się podobać po kilku latach. W takich sytuacjach na szczęście można usunąć tę niechcianą formę modyfikacji ze swojego ciała. W poniższym artykule podpowiadamy, w jaki sposób możliwe jest zlikwidowanie tuszu.

Niekiedy decyzja o wykonaniu tatuażu jest podejmowana zbyt pochopnie. Może się wiązać z żałowaniem tego kroku. Czasem też wybór niesprawdzonego miejsca skutkuje nieładnie wykonanym napisem czy grafiką. W związku z tym niektórzy chcą usunąć tatuaż ze swojej skóry. Nie jest to proste, ale na szczęście istnieje na to sposób, o którym więcej mówi pracownik centrum medycznego Sublimed:

Dostępne w medycynie estetycznej lasery mają zbawienną moc. Dzięki nim możliwe jest zlikwidowanie różnych niedoskonałości powstałych na ciele, w tym tatuaży. Stanowią świetny sposób na poprawę wyglądu i obecnie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

Laserowe usuwanie tatuażu

Skuteczną i bezpieczną metodą na pozbycie się niechcianego tatuażu jest zastosowanie lasera. Jest to częsty sposób wykorzystywany w medycynie estetycznej. Umożliwia on poprawę wyglądu skóry, w zależności od potrzeb i oczekiwań pacjenta. Dostępne są różne rodzaje laserów, w związku z czym jak najbardziej można je dobierać do indywidualnych preferencji. Nowoczesne lasery są w stanie czynić cuda, dzięki nim pozbędziesz się różnego rodzaju niedoskonałości ze swojego ciała. Na zabiegi z ich wykorzystaniem decydują się zarówno osoby młode, jak i starsze.

Lasery wyróżniające się nowoczesną technologią są stosowane w różnych celach. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się laser CO2, za pomocą którego można nie tylko odmłodzić, ale również poprawić wygląd skóry. Do usuwania tuszu świetnie sprawdza się laser Alma Harmony XL PRO Q-Switch. Jest to nowoczesne urządzenie, wyróżniające się bezpiecznym działaniem. Jego zastosowanie polega na rozbiciu cząstek pigmentu. Za pomocą urządzenia wysyła się do skóry wiązkę światła. Jej zadanym jest rozjaśnienie, a następnie zneutralizowanie barwnika. Liczba potrzebnych zabiegów do całkowitego usunięcia tatuażu zależy od konkretnego przypadku.

Dodaj komentarz